fbpx

Jak przedłużyć stosunek?

Romantyczny wieczór we dwoje, zmysłowa muzyka, przygaszone światło, udana gra wstępna, rozpoczęcie penetracji i… koniec po kilku chwilach? Szybki koniec stosunku seksualnego to wbrew pozorom przypadłość, z którą zmaga się wielu mężczyzn. Ale czy istnieją sposoby na wydłużenie stosunku? Tak – choć ich skuteczność zależy od przyczyny takiego stanu rzeczy.

Wydłużenie stosunku – kiedy mówimy o zbyt krótkim stosunku?

Przede wszystkim, należy wiedzieć, kiedy w ogóle mówimy o zbyt krótkim stosunku – czyli takim, który jest niesatysfakcjonujący dla obojga partnerów. Trudno oczywiście odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ponieważ pary mogą mieć własne preferencje i oczekiwania w tym względzie.

Jednak seks, który może być satysfakcjonujący, często daleki jest od wyobrażeń zaczerpniętych z filmów dla dorosłych. Wbrew powszechnemu przekonaniu, zbliżenie nie musi trwać kilkudziesięciu minut – uznaje się, że udany seks może średnio trwać „zaledwie” od kilku do kilkunastu minut.

Kiedy powinno się zadbać o wydłużenie stosunku? O zbyt krótkim seksie mówimy najczęściej wtedy, gdy kończy się on przed upływem 1-2 minut od rozpoczęcia penetracji.

Jak zadbać o przedłużony stosunek?

Co w takim razie można zrobić, by przedłużyć stosunek seksualny? Wiele zależy tutaj od przyczyny, która stoi za krótkim seksem.

Jak przedłużyć stosunek przy zaburzeniach erekcji?

Zbyt krótki seks może być objawem zaburzeń erekcji. Niemożność utrzymania wzwodu wynika często z niewystarczającego ukrwienia prącia i sytuacji, w której naczynia krwionośne członka są zbyt wąskie lub gdy krew odpływa z nich zbyt szybko. Wówczas wzwód mija w momencie wsuwania penisa do pochwy lub po kilku ruchach frykcyjnych.

Doraźnie w takich sytuacjach można stosować tabletki na erekcję bez recepty, takie jak Actigra lub ActiGra Forte z https://actigraforte.pl/. Tego typu produkty lecznicze mają w składzie syldenafil, który rozszerza naczynia krwionośne i wzmacnia erekcję. Na stronie https://actigraforte.pl/produkty można znaleźć tabletki z zawartością syldenafilu 25 mg lub 50 mg.

Jak przedłużyć stosunek przy przedwczesnym wytrysku?

Inną dolegliwością, która sprawia, że seks jest zbyt krótki, jest przedwczesny wytrysk. Za nim często stoi psychika mężczyzn. Z wczesną ejakulacją często zmagają się mężczyźni niemający doświadczenia w stosunkach seksualnych i uprawiający seks nieregularnie.

Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem mogą być na przykład grubsze prezerwatywy pokryte płynem znieczulającym lub żele intymne o działaniu miejscowo znieczulającym. Wadą takich produktów jest to, że zmniejszają doznania podczas zbliżenia.

Warto zatem próbować różnych technik podczas seksu, których celem jest opóźnienie wytrysku. Niedoświadczony mężczyzna powinien wykonywać powolne i spokojne ruchy, a w chwili, gdy czuje zbliżającą się ejakulację, wysuwać członka z pochwy i przez kilkanaście sekund pozostawać w bezruchu, jednocześnie oddychając przeponą. Po takim czasie wytrysk często się „cofa” i można kontynuować penetrację.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.