Przejdź do głównej treści

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (20.03.2022)

| MP | Zdrowie

Podsumowanie dla powiatu obornickiego dotycząca zakażeń na SARS-CoV-2 w tygodniu 14.03.22 do 20.03.22 w tabelkach wypada optymistycznie.

W tygodniu między 14 a 20.03.2022 stwierdzono 104 zakażeń SARS-CoV-2. Wykonano 558 testy, 19% wykonanych testów było pozytywnych. Spadek zakażeń w stosunku do poprzedniego tygodnia nie jest jednak już tak znaczący jak w poprzednim badanym okresie, wynosi tylko 14 przypadków. Niestety mijający tydzień to również dwa zgony w wyniku COVID-19 i chorób współistniejących.

Zestawienie informacji dla powiatu obornickiego ­­­­­­

20 03 2022 podsumowanie

Na dzień 18.03 2022 r. liczba dostępnych w Wielkopolsce łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosiła 1283, w tym 574 łóżek było zajętych. Liczba łóżek respiratorowych w Wielkopolsce dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosiła 120, 30 łóżek było zajętych. Jest to dalszy stopniowy spadek miejsc przeznaczonych dla chorych na COVID-19, jednak rezerwa wolnych łóżek nadal jest dość duża, pozwalająca na natychmiastową reakcję na wypadek zwiększenia się liczby osób wymagających leczenia szpitalnego.

Szczepienia w Powiecie Obornickim

W mijającym tygodniu wykonano tylko 50 szczepienia, był to pierwszy taki tydzień od czasu prowadzenia statystyk przez nasz portal. W przedstawionej liczbie 40 stanowią osoby szczepiące się drugi raz. W obecnej chwili 62,5% populacji powiatu obornickiego zaszczepiona jest tzw. pełnym szczepieniem.

Ogólne podsumowanie szczepień w powiecie obornickim - stan na dzień 20.03.2022

20 03 2022 analiza szczepien

Podsumowanie szczepień w tygodniu 14.03.2022 do 20.03.2022 w powiecie obornickim

20 03 2022 ilosc szczepien

Podsumowanie szczepień dawką przypominającą

20 03 2022 dawka przypominajaca

Szczepienia dla uchodźców z Ukrainy

Według informacji podawanej przez Ministerstwo Zdrowia wszystkie osoby, które przybyły z Ukrainy mogą zaszczepić się w ramach programu szczepień.
Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dokumentem tym może być: dowód osobisty albo paszport albo tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC.

Lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu, jakim posługuje się uprawniony cudzoziemiec.

Ważne, aby na każdym etapie procesu realizacji szczepienia posługiwać się dokładnie tym samym  dokumentem tożsamości, który posłużył do wystawienia e-skierowania.

Na stronie ministerstwa podano odpowiednie komunikaty oraz wzory dokumentów w języku ukraińskim!

Covid 19 ukraina i Polska

źródła:

https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin/

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://www.gov.pl/web/zdrowie/szczepienia-przeciw-covid-19-cudzoziemcow-narodowosci-ukrainskiej

https://bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/temat/3/7/2577

PS.Jeżeli zauważycie Państwo jakikolwiek błąd w prezentowanych wyliczeniach, prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…