Podsumowanie dla powiatu obornickiego dotycząca zakażeń na SARS-CoV-2 w tygodniu 14.03.22 do 20.03.22 w tabelkach wypada optymistycznie.
W tygodniu między 14 a 20.03.2022 stwierdzono 104 zakażeń SARS-CoV-2. Wykonano 558 testy, 19% wykonanych testów było pozytywnych. Spadek zakażeń w stosunku do poprzedniego tygodnia nie jest jednak już tak znaczący jak w poprzednim badanym okresie, wynosi tylko 14 przypadków. Niestety mijający tydzień to również dwa zgony w wyniku COVID-19 i chorób współistniejących.
Zestawienie informacji dla powiatu obornickiego
Na dzień 18.03 2022 r. liczba dostępnych w Wielkopolsce łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosiła 1283, w tym 574 łóżek było zajętych. Liczba łóżek respiratorowych w Wielkopolsce dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosiła 120, 30 łóżek było zajętych. Jest to dalszy stopniowy spadek miejsc przeznaczonych dla chorych na COVID-19, jednak rezerwa wolnych łóżek nadal jest dość duża, pozwalająca na natychmiastową reakcję na wypadek zwiększenia się liczby osób wymagających leczenia szpitalnego.
Szczepienia w Powiecie Obornickim
W mijającym tygodniu wykonano tylko 50 szczepienia, był to pierwszy taki tydzień od czasu prowadzenia statystyk przez nasz portal. W przedstawionej liczbie 40 stanowią osoby szczepiące się drugi raz. W obecnej chwili 62,5% populacji powiatu obornickiego zaszczepiona jest tzw. pełnym szczepieniem.
Ogólne podsumowanie szczepień w powiecie obornickim - stan na dzień 20.03.2022
Podsumowanie szczepień w tygodniu 14.03.2022 do 20.03.2022 w powiecie obornickim
Podsumowanie szczepień dawką przypominającą
Szczepienia dla uchodźców z Ukrainy
Według informacji podawanej przez Ministerstwo Zdrowia wszystkie osoby, które przybyły z Ukrainy mogą zaszczepić się w ramach programu szczepień.
Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dokumentem tym może być: dowód osobisty albo paszport albo tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC.
Lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu, jakim posługuje się uprawniony cudzoziemiec.
Ważne, aby na każdym etapie procesu realizacji szczepienia posługiwać się dokładnie tym samym dokumentem tożsamości, który posłużył do wystawienia e-skierowania.
Na stronie ministerstwa podano odpowiednie komunikaty oraz wzory dokumentów w języku ukraińskim!
źródła:
https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin/
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2
https://www.gov.pl/web/zdrowie/szczepienia-przeciw-covid-19-cudzoziemcow-narodowosci-ukrainskiej
https://bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/temat/3/7/2577
PS.Jeżeli zauważycie Państwo jakikolwiek błąd w prezentowanych wyliczeniach, prosimy o kontakt na adres