Skip to main content

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (20.03.2022)

| MP | Zdrowie

Podsumowanie dla powiatu obornickiego dotycząca zakażeń na SARS-CoV-2 w tygodniu 14.03.22 do 20.03.22 w tabelkach wypada optymistycznie.

W tygodniu między 14 a 20.03.2022 stwierdzono 104 zakażeń SARS-CoV-2. Wykonano 558 testy, 19% wykonanych testów było pozytywnych. Spadek zakażeń w stosunku do poprzedniego tygodnia nie jest jednak już tak znaczący jak w poprzednim badanym okresie, wynosi tylko 14 przypadków. Niestety mijający tydzień to również dwa zgony w wyniku COVID-19 i chorób współistniejących.

Zestawienie informacji dla powiatu obornickiego ­­­­­­

20 03 2022 podsumowanie

Na dzień 18.03 2022 r. liczba dostępnych w Wielkopolsce łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosiła 1283, w tym 574 łóżek było zajętych. Liczba łóżek respiratorowych w Wielkopolsce dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosiła 120, 30 łóżek było zajętych. Jest to dalszy stopniowy spadek miejsc przeznaczonych dla chorych na COVID-19, jednak rezerwa wolnych łóżek nadal jest dość duża, pozwalająca na natychmiastową reakcję na wypadek zwiększenia się liczby osób wymagających leczenia szpitalnego.

Szczepienia w Powiecie Obornickim

W mijającym tygodniu wykonano tylko 50 szczepienia, był to pierwszy taki tydzień od czasu prowadzenia statystyk przez nasz portal. W przedstawionej liczbie 40 stanowią osoby szczepiące się drugi raz. W obecnej chwili 62,5% populacji powiatu obornickiego zaszczepiona jest tzw. pełnym szczepieniem.

Ogólne podsumowanie szczepień w powiecie obornickim - stan na dzień 20.03.2022

20 03 2022 analiza szczepien

Podsumowanie szczepień w tygodniu 14.03.2022 do 20.03.2022 w powiecie obornickim

20 03 2022 ilosc szczepien

Podsumowanie szczepień dawką przypominającą

20 03 2022 dawka przypominajaca

Szczepienia dla uchodźców z Ukrainy

Według informacji podawanej przez Ministerstwo Zdrowia wszystkie osoby, które przybyły z Ukrainy mogą zaszczepić się w ramach programu szczepień.
Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dokumentem tym może być: dowód osobisty albo paszport albo tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC.

Lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu, jakim posługuje się uprawniony cudzoziemiec.

Ważne, aby na każdym etapie procesu realizacji szczepienia posługiwać się dokładnie tym samym  dokumentem tożsamości, który posłużył do wystawienia e-skierowania.

Na stronie ministerstwa podano odpowiednie komunikaty oraz wzory dokumentów w języku ukraińskim!

Covid 19 ukraina i Polska

źródła:

https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin/

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://www.gov.pl/web/zdrowie/szczepienia-przeciw-covid-19-cudzoziemcow-narodowosci-ukrainskiej

https://bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/temat/3/7/2577

PS.Jeżeli zauważycie Państwo jakikolwiek błąd w prezentowanych wyliczeniach, prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...