Przejdź do głównej treści

Podsumowanie akcji #SzczepimyWlkp

| Wojewoda Wielkopolski | Zdrowie

Łącznie od sierpnia do 2 grudnia br. w ramach akcji prowadzonych z inicjatywy Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego zaszczepionych zostało blisko 8000 Wielkopolan.

Zachęcam wszystkich Państwa do korzystania z dostępnych punktów szczepień. Są one najskuteczniejszą formą zwalczania chorób zakaźnych. Odporność, którą dają jest dla nas wszystkich szansą na zdrowie oraz powrót do życia, jakie prowadziliśmy przed pandemią. Zaszczepmy się i zadbajmy o siebie oraz swoich bliskich.

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński

W ramach prowadzonej akcji od 28 sierpnia do 30 listopada br. po terenie województwa wielkopolskiego kursował organizowany przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego Szczepieniobus. W tym czasie autobus pokonał 8357 km i był dostępny w 55 lokalizacjach.

Również w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (WUW) w Poznaniu oraz w delegaturach organizowane są akcje szczepień. Aktualnie w WUW w Poznaniu akcja zaplanowana jest do końca roku, a punkt szczepień czynny jest w każdy piątek, w godz. 10-16.

W okresie od maja do września na terenie wielkopolski ustawiany był kontener, w którym zainteresowane osoby miały możliwość zaszczepienia się. W okresie od sierpnia do listopada z takiej formy skorzystało 1898 osób.

W październiku utworzony został punkt szczepień w centralnym miejscu holu głównego Dworca PKP w Poznaniu. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z możliwości zaszczepienia się w piątki i poniedziałki w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Z uwagi na potrzeby osób mieszkających w DPS i konieczność ich jak najszybszego zaszczepienia Wojewoda Wielkopolski zebrał zapotrzebowanie z tych jednostek i sukcesywnie kierowane są tam zespoły szczepiące. Do 2 grudnia zaszczepione w DPS-ach zostało 712 osób.

Od września 2021 roku podjęta została współpraca z największymi uczelniami wyższymi w Poznaniu w ramach której organizowane są akcje szczepień bezpośrednio na terenie uczelni. Już ponad 1 tys. osób skorzystało z możliwości zaszczepienia się na terenie uczelni.

Z uwagi na jesienno-zimowe warunki pogodowe zakończone zostało funkcjonowanie Szczepieniobusa, co nie oznacza, że nie chcemy dotrzeć ze szczepieniami tam gdzie jest taka potrzeba. Dlatego zainteresowane jednostki samorządu terytorialnego (JST) lub zakłady pracy mogą zgłaszać do Wojewody Wielkopolskiego zapotrzebowanie na organizację doraźnej akcji szczepień na ich terenie. Wojewoda Wielkopolski zapewnia stronę organizacyjną w zakresie zespołu szczepiącego, a JST / firma jest odpowiedzialna za zapewnienie komfortowego miejsca do przeprowadzenia szczepienia.

bieżące informacje:
https://www.poznan.uw.gov.pl/szczepimysie

 

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…