Przejdź do głównej treści

Ze względu na SARS-CoV-2, 1747 wielkopolan spędziło Wigilię w szpitalu.

| MP | Zdrowie

Na dzień 24 grudnia 2021 r. liczba zajętych łóżek przez pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 w województwie wielkopolskim wynosi 1747.

Okres świąt wywołał bardzo skrajne zachowania w odniesieniu do odbycia koniecznej kwarantanny, czy wykonania testu na obecność SARS-CoV-2. Wiele osób w szczególny sposób chciało uniknąć konieczności przymusowej hospitalizacji lub skierowania na kwarantannę. Niestety skutki takich działań, jak i skutki nieszczepienia się sporej części społeczeństwa, odczujemy już niedługo.

*)W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek na dzień 24.12.2021 przedstawia się następująco:

  1. I poziom zabezpieczenia szpitalnego – 141, w tym 25 łóżek jest zajętych (co stanowi spadek o 5 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego), 
  2. II poziom zabezpieczenia szpitalnego – 2146, w tym 1501 łóżek jest zajętych (co stanowi spadek o 92 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego),
  3. Szpital Tymczasowy na MTP – 290, w tym 221 łóżek jest zajętych (co stanowi spadek o 14 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego).

Ogółem pozostaje wolnych 830 łóżek.

Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 178, w tym 143 łóżka są zajęte (co stanowi wzrost o 3 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego). Liczba łóżek respiratorowych dla dzieci wynosi 5, w tym 2 zajęte.

W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek respiratorowych przedstawia się następująco:

  1. II poziom zabezpieczenia szpitalnego – 168, w tym 134 łóżka są zajęte (co stanowi wzrost o 2 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego),
  2. Szpital Tymczasowy na MTP – 10, w tym 9 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 1 zajęte łóżko w stosunku do dnia poprzedniego).

Ogółem pozostaje wolnych 35 łóżek respiratorowych.

 

*)źródło: Biuro Prasowe Oddział Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego

 

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu.
Z niedawno opublikowanego badania opinii publicznej wynika, że czterech na pięciu respondentów w wieku 18-25 lat spożywa alkohol. 28% robi to tylko przy konkretnej okazji.
Na terenie szpitala w Obornikach rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze związane z budową nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Obecnie na placu budowy pojawiła się tablica informacyjna przedstawiająca orientacyjny plan inwestycji.
Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko potrzebuje odrobaczania. Temat ten budzi niepokój, zwłaszcza gdy maluch zaczyna uczęszczać do żłobka lub przedszkola.
Współczesny styl życia często prowadzi do zaniedbywania podstawowej potrzeby, jaką jest sen. Ile więc godzin powinieneś spać, aby czuć się wypoczętym i funkcjonować optymalnie? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…