Przejdź do głównej treści

Ze względu na SARS-CoV-2, 1747 wielkopolan spędziło Wigilię w szpitalu.

| MP | Zdrowie

Na dzień 24 grudnia 2021 r. liczba zajętych łóżek przez pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 w województwie wielkopolskim wynosi 1747.

Okres świąt wywołał bardzo skrajne zachowania w odniesieniu do odbycia koniecznej kwarantanny, czy wykonania testu na obecność SARS-CoV-2. Wiele osób w szczególny sposób chciało uniknąć konieczności przymusowej hospitalizacji lub skierowania na kwarantannę. Niestety skutki takich działań, jak i skutki nieszczepienia się sporej części społeczeństwa, odczujemy już niedługo.

*)W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek na dzień 24.12.2021 przedstawia się następująco:

  1. I poziom zabezpieczenia szpitalnego – 141, w tym 25 łóżek jest zajętych (co stanowi spadek o 5 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego), 
  2. II poziom zabezpieczenia szpitalnego – 2146, w tym 1501 łóżek jest zajętych (co stanowi spadek o 92 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego),
  3. Szpital Tymczasowy na MTP – 290, w tym 221 łóżek jest zajętych (co stanowi spadek o 14 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego).

Ogółem pozostaje wolnych 830 łóżek.

Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 178, w tym 143 łóżka są zajęte (co stanowi wzrost o 3 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego). Liczba łóżek respiratorowych dla dzieci wynosi 5, w tym 2 zajęte.

W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek respiratorowych przedstawia się następująco:

  1. II poziom zabezpieczenia szpitalnego – 168, w tym 134 łóżka są zajęte (co stanowi wzrost o 2 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego),
  2. Szpital Tymczasowy na MTP – 10, w tym 9 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 1 zajęte łóżko w stosunku do dnia poprzedniego).

Ogółem pozostaje wolnych 35 łóżek respiratorowych.

 

*)źródło: Biuro Prasowe Oddział Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego

 

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…