fbpx

Jakie suplementy diety zapewnią Ci piękną skórę, włosy i paznokcie?

Większość kobiet marzy o promienistej i nieskazitelnej cerze, a do tego silnych i gęstych włosach oraz mocnych paznokciach. Bez jakichkolwiek wątpliwości każda z nas stara się stosować odpowiednią pielęgnację tak, aby swój wygląd utrzymać w jak najlepszej kondycji.

Jednak niewiele z nas wie, że nawet najlepiej skomponowane i dobrane kosmetyki mogą nie dać nam tak satysfakcjonujących efektów, jeśli nie zadbamy o siebie od wewnątrz. Nasza codzienna rutyna pielęgnacyjna stanowi istotny element dbania o swoją skórę, włosy i paznokcie, jednak często jest to niewystarczające, aby uzyskać spektakularne efekty. W sytuacji, gdy borykamy się z przesuszonymi włosami i łamiącymi się końcówkami, oprócz zastosowania odpowiedniego szamponu czy odżywki, powinnyśmy postarać się zlokalizować problem wewnątrz naszego organizmu. Może okazać się, że borykamy się z niedoborami niektórych składników i witamin, co istotnie wpływa na nasz wygląd zewnętrzny. Oprócz osłabionych włosów, często mamy niemałe trudności również z naszą cerą czy paznokciami. Co więc powinnyśmy zrobić, aby zadbać o ich dobrą kondycję? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Witamina C

Jedną z najbardziej popularnych i powszechnych witamin, o której bez wątpienia słyszała większość z nas, jest witamina C. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym spotykamy ją bardzo często, ponieważ znakomicie wpływa na nasz układ odpornościowy przyczyniając się do zmniejszenia prawdopodobieństwa zachorowania. Jak zaznacza Natural Pharmacueticals, oprócz jej zbawiennych właściwości w tym obszarze, możemy zaobserwować wiele korzyści również w kwestii innych procesów w naszym organizmie. Pierwszą częścią naszego ciała, która pokaże nam niedobór witaminy C będzie skóra twarzy. Jest ona bowiem odpowiedzialna za produkcję kolagenu, który to z kolei wpływa na młody i zdrowy wygląd cery. Ponadto, pozwala na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia skóry, dzięki czemu zapewnia jej prawidłowe nawilżenie.

Witamina D

Witamina D to kolejny składnik, którego niedobór może spowodować problemy z naszym wyglądem zewnętrznym. Oprócz tego, że jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu przekładając się na samopoczucie w ciągu dnia, ma również istotny wpływ na skórę twarzy. Witamina D nazywana jest „witaminą słońca”, ponieważ to właśnie ono pozwala nam na utrzymanie jej prawidłowego poziomu. W okresie letnim sprawa wygląda dość prosto, jednak podczas pór roku, kiedy promienie słoneczne docierają do nas w sposób ograniczony, niezbędne jest jej uzupełnianie w postaci suplementów. Jak podkreśla Natural Pharmacueticals, niemal 90% osób ma trudności z jej niedoborem w organizmie. Warto zwrócić na nią szczególna uwagę, ponieważ bezpośrednio wpływa na proces dojrzewania komórek naskórka, dzięki czemu wspomaga m.in. walkę z trądzikiem.

Witamina A

Szybki tryb życia i brak możliwości komponowania zbilansowanych posiłków istotnie wpływa na nasz organizm. Brak odpowiedniej ilości witamin i składników odżywczych powoduje, że zaczynamy borykać się z niedoborami, a to oddziałuje na funkcjonowanie przeróżnych części naszego ciała. Odbija się to na naszym zdrowiu, ale także urodzie. Bardzo ważną witaminą, o której zdarza nam się zapominać, jest witamina A. Uczestniczy ona w rozmaitych procesach, w tym między innymi wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci. Dzięki niej proces starzenia zostaje spowolniony, a my możemy cieszyć się nieskazitelnym wyglądem długie lata.

 

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (28.11.20…

28-11-2021 | Wyświetleń:907

W minionym tygodniu (22-28.11.21) w powiecie obornickim zmarły dwie osoby w zawiązku z zakażeniem wirusem SARS-COV-2...

Szczepienia przeciw COVID-19 - uzupełnienie rapor…

23-11-2021 | Wyświetleń:348

Częściowo aktualizujemy naszą informację o liczbie osób zaszczepionych przeciw COVID-19 w gminach powiatu obo...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (21.11.20…

21-11-2021 | Wyświetleń:748

Kolejny tydzień z wysoką liczbą zakażeń koronawirusem w powiecie obornickim.

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (14.11.20…

14-11-2021 | Wyświetleń:728

Coraz większa liczba zakażeń na COVID-19 i osób przebywających na kwarantannie w powiecie obornickim. ...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (07.11.20…

07-11-2021 | Wyświetleń:933

Miniony tydzień (01.11 do 07.11.2021) przyniósł nam dalszy wzrost zakażeń COVID-19 i kolejny już raz spadek ...

Jakie suplementy diety zapewnią Ci piękną skór…

05-11-2021 | Wyświetleń:119

Większość kobiet marzy o promienistej i nieskazitelnej cerze, a do tego silnych i gęstych włosach oraz mocnych pazn...

Pozostałe - zdrowie ...