fbpx

Dla kogo dedykowany jest catering dietetyczny?

Słowo dieta wielu ludziom kojarzy się z restrykcjami żywieniowymi, gdy w rzeczywistości oznacza jedynie ogół posiłków spożywanych przez danego osobnika w pewnym okresie.

Restrykcje żywieniowe mogą oczywiście dotyczyć konkretnych wskazań żywieniowych, ale nie zawsze trzeba być skazanym na samodzielne układanie swojego menu. Usługa cateringu dietetycznego odnosi się do wielu typów diet, dotyczących tak rodzajów produktów, jak i ilości zawartych w nich kalorii.  

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny inaczej nazywany jest dietą pudełkową. Wynika to z faktu oferowania posiłków na wynos, czyli w swego rodzaju pudelkach. Nie należy jednak kojarzyć diety pudełkowej z szybkimi, wysoko przetworzonymi pseudo posiłkami. Catering dietetyczny jest ściśle powiązany z przestrzeganiem zasad żywieniowych, a zawarty w pudelku posiłek przygotowują wyspecjalizowani kucharze pod nadzorem wykształconego dietetyka. 

Dla kogo catering dietetyczny?

Dla wszystkich – tak brzmi najkrótsza odpowiedź, ale warto ja nieco rozszerzyć.

Wielu ludzi pragnie odżywiać się w sposób zbilansowany. Chce dostarczać do organizmu niezbędne witaminy i minerały, a przy tym nie tyć i nie musieć spożywać jednostajnych dań. Nie jest to jednak takie proste, gdyż umiejętność gotowania wcale nie musi iść w parze ze znajomością zasad żywienia. Przykładowo tak zalecane przez wegan warzywa oraz owoce mają w swoim składzie całkiem spore pokłady cukrów i nie jest prawdą, że cukier z owoców jest w pełni zdrowy i nie może prowadzić do otyłości.

Inna sprawa, że nawet znajomość podstaw dietetyki może kolidować z brakiem czasu. Bywamy obecnie tak zabiegani, że często nie mamy czasu na przygotowanie wartościowego posiłku. Catering dietetyczny rozwiązuje te dwa problemy, zarówno nieznajomości zasad żywienia, jak i braku czasu. Co więcej, przeciwdziała sięganiu po fast foody.

Trzecim typem ludzi, którym można polecić catering dietetyczny, są osoby pilnujący kalorii, a więc borykający się z problemem nadwagi lub ryzykiem jej wystąpienia. Dieta pudełkowa rozwiązuje kłopot z liczeniem kalorii, ponieważ w menu zostaje wyszczególniona dokładna zawartość kalorii dla poszczególnych dań.

Oczywiście nie można również zapominać o wegetarianach i weganach, czy osobach chorujących, którym odmawia się albo sami sobie odmawiają spożywania niektórych produktów. Oni również mogą liczyć na posiłki, w których będą zawarte produkty wyłącznie takie, jakie są przez organizm lub filozofię życia zamawiającego akceptowane. 

Catering dietetyczny – korzyści

Korzystanie z usługi cateringu dietetycznego Codziennie Fit niesie ze sobą całkiem sporo korzyści. 

Za najważniejszą można uznać możliwość skorzystania z diety, która będzie zawierała dokładnie tyle kalorii, ile potrzebujemy. Nie musimy przy tym liczyć kalorii samodzielnie, gdyż zrobi to za nas dietetyk.

Drugą korzyścią jest pilnowany przez dietetyka idealny bilans witamin, makro i mikroelementów niezbędnych przy prawidłowym odżywianiu. Dieta pudełkowa jest pożądaną przez wszystkich, a przynajmniej zalecaną przez lekarzy dietą dobrze zbilansowaną.

Trzecią jest oczywiście czas, który oszczędzamy, nie przygotowując posiłków samodzielnie, a który zawsze może się do czegoś przydać, np. do zabaw z dziećmi.

Wygoda oraz terminy przyjmowania posiłków są również nie do przeceniania. W dobrze zbilansowanej diecie ważna jest bowiem nie tylko jej zawartość, ale również i regularność spożywania posiłków. Dotyczy to wszystkich osób, chociaż bez wątpienia największe korzyści uzyskują osoby borykające się z problemami wynikającymi z niewłaściwej diety.

 

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (18.07.20…

18-07-2021 | Wyświetleń:492

Liczba stwierdzonych zakażeń na COVID-19 w Polsce 18 lipca 2021, to 69 osób w tym w Wielkopolsce 5. Na całe sz...

Dla kogo dedykowany jest catering dietetyczny?

13-07-2021 | Wyświetleń:79

Słowo dieta wielu ludziom kojarzy się z restrykcjami żywieniowymi, gdy w rzeczywistości oznacza jedynie ogół...

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (11.07.20…

11-07-2021 | Wyświetleń:374

W całej Polsce wstrzymywana jest działalność szpitali tymczasowych. Stale monitorowana jest liczba zakażeń w obawi...

Latem osoby uczulone na jad pszczół, os i szersz…

08-07-2021 | Wyświetleń:192

Szacuje się, że ok. 1–2 proc. populacji dzieci w Polsce może doświadczać alergii na jad owadów ...

Mały kleszcz – duży problem!

07-07-2021 | Wyświetleń:92

Istnieje szczepionka, które pozwalają uchronić nas przed kleszczowym zapaleniem mózgu. ...

Walczy z rozsianym rakiem piersi

04-07-2021 | Wyświetleń:2178

Oborniczanka Joanna Marcinkowska codziennie zmaga się z ogromnym bólem. ...

Pozostałe - zdrowie ...