Skip to main content

Dlaczego woda to życie?

Nie bez powodu mówi się, że woda to życie. Ciało ludzkie składa się w 60 proc. z wody. Jest ona podstawowym i niezbędnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania każdej żywej istoty. Jeśli chcesz zachować zdrowie i równowagę swoich komórek w organizmie, pij wodę!

Skąd wzięła się woda?

,,Skąd się wzięła woda?” to zdanie znają na pewno wszyscy rodzice, którzy przechodzili przez etap niekończących się pytań swoich pociech. Pytanie z pozoru wydaje się proste, ale czy na pewno wiesz skąd wzięła się woda? Są trzy teorie, które naukowcy opracowali na ten temat. Jedna z nich mówi, że tzw. wiatr słoneczny wchodzi z reakcję z tlenem i w ten sposób powstają cząsteczki wody. Druga teoria wskazuje na to, że woda wyparowała ze skał magmowych. Ostatnia i najbardziej prawdopodobna jest taka, że H2O dotarło na Ziemię dzięki kometom.

Wody słodkiej jest coraz mniej

Woda stanowi 70 proc. powierzchni naszej planety z czego 97 proc. to wody słone, pozostałe 3 proc. To wody słodkie. Patrząc na te liczby mogłoby się wydawać, że woda jest surowcem, który jest nieograniczony, a jej niedobór nam nie grozi. Realia jednak pokazują nam, że aż 30 krajów jest obecnie zagrożone utratą tego życiodajnego płynu. Dlaczego wody jest coraz mniej? Wody nie używamy tylko do picia, podlewamy nią swoje rośliny, myjemy się nią, a także dzięki niej gotujemy. Głównym czynnikiem wpływającym na niski wskaźnik wody słodkiej na Ziemi jest rolnictwo oraz przemysł.

Sposoby zwiększania zasobu wody

Problem braku wody nie towarzyszy nam od dzisiejszych czasów. Przez wieki ludzie opracowywali różne metody, aby zwiększyć ilość wody zdatnej do spożywania. Jednym ze sposobów jest uzdatnianie jej poprzez destylację wody słonej. Z takich praktyk korzystają między innymi kraje Zatoki Arabskiej. Innym sposobem pozyskiwania wody jest korzystanie z wód głębinowych. Ta metoda znana jest od wieków i przyczyniła się do znacznego powiększenia zasobów wodnych na świecie. Miała także wpływ na odkrycia wód leczniczych.

Gruzińska woda lecznicza

Przed zakupem wody warto dowiedzieć się, czy mamy do czynienia z wodą jadalną czy leczniczą, by nie wyrządzić sobie krzywdy. O niesamowitych właściwościach gruzińskiej wody Borjomi, opisanej tu: https://best-market.pl/blog/woda-mineralna-borjomi-zdrowie-zaklete-w-kropli/ wiedzą już od 1500 lat lekarze na całym świecie i zalecają jej picie również dziś. Skąd jej sława? Dzięki dużej zawartości jodu, magnezu, fluoru i wapnia, woda ta pozytywnie wpływa na nasz układ pokarmowy, moczowy, a także doskonale nawilża naszą skórę. Spożywanie jej nie jest odpowiednie dla wszystkich. Przeciwwskazaniem są wrzody żołądka.

Gruzińska woda na kaszel

Wody zdrowotne używane są często do leczenia różnych schorzeń w tym przeziębienia. Woda Borjomi dobrze nawilża i łagodzi śluzówkę krtani, a także usuwa podrażnienia. Aby przystąpić do kuracji przeciwkaszlowej zaopatrz się w wodę Borjomi (którą możesz zakupić odwiedzając sklep best-market.pl) oraz w mleko, masło i miód. Podziel napój na trzy części i pij trzy razy dziennie przed posiłkiem. Jak zapewniają pulmonolodzy, ta mikstura pomoże ci w odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny, a kaszel minie w ciągu 3 dni. Pamiętaj jednak jeśli kaszel utrzymuje się zbyt długo, a wodna kuracja nie pomaga, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...