Skip to main content

Masz e-skierowanie? Zaszczep się w majówkę na poznańskiej Malcie bez rejestracji!

| Tomasz Stube WUW w Poznaniu | Zdrowie

Co planujesz na majówkę? Spacer, dobry film, a może obiad z rodziną? Do listy swoich planów dopisz też koniecznie szczepienie przeciw COVID-19! Do naszego województwa trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Poznaniu na ul. Wiankowej.

Kadra medyczna będzie czekać na Ciebie w godzinach 10:00 do 19:00.

Wizyta w punkcie to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Szczepień.

Według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Plan na majówkę: szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji

Szczepienia przeciw COVID-19 to nadzieja na szybki powrót do normalności, za którym wszyscy tęsknimy. Dlatego, jeśli masz już wystawione e-skierowanie, zaszczep się przeciw COVID-19 w majówkę!

Od 1 do 3 maja w Poznaniu na ulicy Wiankowej stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach od 10:00 do 19:00, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Szczepienia wykonają zespoły ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. W akcję szczepień zaangażowali się także żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Miejsce szczepień udostępniły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSIR).

To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.

DSC09597 002

Powrót do normalności? Możliwy dzięki szczepieniom przeciw COVID-19

Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia że są bezpieczne!

W Wielkopolsce zostało wykonanych już 931 275 szczepień (stan na 28.04.2021 godz. 10.30). W skali całego kraju to już łącznie 10 740 169 (stan na 28.04.2021 godz. 10.30) wykonanych zastrzyków.

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.

foto. UW Poznań

W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...