fbpx

Dieta i odchudzanie - jak nie zwariować?

Walka z dodatkowymi kilogramami nigdy nie należy do łatwych zadań. Z każdej strony da się zauważyć reklamy promujące zdrowy tryb życia i prezentujące osoby o nienagannej sylwetce, otoczone masą zdrowych posiłków. Na początku odchudzania każdy ma mnóstwo zapału i samozaparcia, który z biegiem czasu słabnie.

Zazwyczaj na porażkę składają się powoli spadające kilogramy, obniżenie odporności, pogorszenie samopoczucia i brak odpowiedniej motywacji. W takiej sytuacji pozostają dwa wyjścia. Zawsze się można poddać i przyznać do porażki lub po stokroć bardziej zmotywować i walczyć dalej o upragnioną wagę. Aby odchudzanie było skuteczne należy pamiętać o kilku rzeczach. 

Nastawienie kluczem do sukcesu 

Któż z nas choć raz nie powiedział sobie "chcę schudnąć!"? W tym przypadku wypowiedzenie tego zdanie nie sprawi magiczne, że waga przestanie nas prześladować, a ciało zyska wymarzone kształty. Aby utrata kilogramów była skuteczna należy przejść osobistą zmianę w głowie. Odpowiedni punkt widzenia pozwoli na realizację wszystkich, wymarzonych celów. Dodatkowa motywacja, w postaci nagród czy obserwacji postępów będzie bardzo pomocna. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się dieta "selfie" polegająca na fotografowaniu całej sylwetki w określonych odstępach czasu trwania diety. Dzięki niej każdy może z łatwością monitorować swoje postępy i poprawiać samoocenę. 

Sport nieodłącznym elementem 

Oczywistym zdaje się być fakt, że uprawianie sportu sprzyja utracie zbędnych kilogramów. Często jednak zdarza się taka sytuacja, gdzie osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z odchudzaniem, rzucają się na głęboką wodę i zaczynają trenować zbyt intensywnie. To bardzo duży błąd. Narzucenie zbyt intensywnego tempa, często przerastającego możliwości osoby będącej na diecie prowadzi do kontuzji i szybkiej utraty wiary w skuteczność diety. W przypadku uzależnienia od cukrów osoby o większej masie ciała po skończonym treningu zgubnie sięgają po tabliczkę czekolady, czy paczkę chipsów. Dużo lepsze efekty dają stopniowo wdrażane ćwiczenia o dopasowanej intensywności. Treningi wcale nie muszą być wyczerpujące do cna, wystarczy, aby jakikolwiek ruch zagościł w dobrze zbilansowanej diecie. 

Dieta najważniejszym składnikiem 

Dobrze zbilansowane posiłki pomagają w uzyskaniu upragnionej masy ciała. Dostarczanie do organizmu odpowiedniej porcji witamin, tłuszczów prostych, a także minerałów sprzyja gubieniu kilogramów i poprawia samopoczucie. Często już w początkowej fazie diety okazuje się, że przyrządzanie posiłków w domu wcale nie jest takie proste. Do przygotowania zdrowych potraw konieczne są różnorodne składniki, trzymanie się odpowiedniej wagi potraw, a także umiejętność gotowania. To wszystko sprawia, że brakuje czasu i pieniędzy na zdrowe odżywianie. Samodzielne gotowanie zniechęca wiele osób. Trudno się dziwić, w końcu w natłoku spraw i ogromie obowiązków bardzo trudno wygospodarować czas na pięć odpowiednio dobranych posiłków, odpowiadających potrzebom organizmu. 

Jeśli szukasz sprawdzonej diety pudełkowej, koniecznie zapoznaj się z ofertą cateringu dietetycznego Body Chief w Obornikach. 

SARS-CoV-2 – raport od 10.04 do 16.04.2021 dla p…

18-04-2021 | Wyświetleń:560

Od 10.04 do 16.04.2021, liczba zakażeń SARS-CoV-2 w powiecie obornickim niestety wzrosła.

Farmaceuci zyskali nowe uprawnienia (film)

18-04-2021 | Wyświetleń:193

16 kwietnia weszło w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozs...

Powstanie superkombinezon przyszłości

15-04-2021 | Wyświetleń:250

To może być rewolucja w branży medycznej i militarnej. Firma FLIR Systems ogłosiła właśnie, że wygrał...

Kto powinien skorzystać z diety pudełkowej?

12-04-2021 | Wyświetleń:113

Najlepszy catering dietetyczny, to nie dość nowe, natomiast teraz niezwykle znane wyjście dla osób, jakie s...

Raport szczepień na Covid-19 - 11.04.2021

11-04-2021 | Wyświetleń:245

W tygodniu od 05.0 do 11.04.2021 w powiecie obornickim  wykonano 1 939 szczepień, czyli o 1 241 mniej niż w ...

SARS-CoV-2 – raport od 03 do 09.04.2021 dla powi…

10-04-2021 | Wyświetleń:548

Podsumowujemy minione 7 dni. Od 03 do 09.04.2021, w tygodniu z  Świętami Wielkiejnocy w Powiecie Obornickim stwie...

Pozostałe - zdrowie ...