Przejdź do głównej treści

Jak będą odbywać się szczepienia w Vita-KK w Obornikach?

Zbliża się termin wykonywania szczepień na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę placówek, w których będą prowadzone szczepienia. W Powiecie Obornickim wskazano 7 placówek, z czego 4 w Obornikach.

Jednym z punktów szczepień znajdujących się w wykazie Ministerstwa Zdrowie jest przychodnia Vita –KK w Obornikach.

Według informacji uzyskanych od przedstawiciela przychodni, placówka jest przygotowana do szczepień, posiada odpowiednie zaplecze lokalowe i sprzętowe. Wyznaczono specjalnie jeden z dostępnych gabinetów wyłącznie na potrzeby szczepień tak, aby nie zakłócać normalnej pracy przychodni.

W przychodni będzie zaszczepiony każdy pacjent, który zgłosi chęć szczepienia zgodnie z ustaloną przez Ministerstwo Zdrowia kwalifikacją do poszczególnych etapów.

Szczepienia mają się rozpocząć zgodnie z ustalonym harmonogramem. Do szczepień będzie używana szczepionka, jaka zostanie dostarczona do miejsca szczepień przez NFZ. Dziennie w przychodni Vita –KK może być szczepionych 60-70 pacjentów.

Szczepienie przeciwko Covid19 nie wymaga od pacjentów szczególnego przygotowania. Podobnie jak w przypadku innych szczepień, jak choćby na grypę, najważniejsze jest aby pacjent był zdrowy, tj. nie wykazywał cech infekcji, przeziębienia. Dla informacji tych, którzy nie mają pewności co do aktualnego stanu zdrowia, w dniu szczepienia odbędzie się indywidualna kwalifikacja każdego pacjenta. 

W najbliższym czasie na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 

Jak się zarejestrować? Można zarejestrować się na trzy sposoby:

  1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie pacjent otrzymuje SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  2. Skontaktować się  z wybranym punktem szczepień. Jeżeli chcemy się zaszczepić w konkretnym punkcie szczepień – należy się z nim skontaktować.
  3. Dokonać elektronicznej rejestracji poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Państwa adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Państwu pasował albo będziecie chcieli zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, pacjent otrzyma powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Skorzystanie z tego sposobu rejestracji, wymaga posiadania Profilu Zaufanego.

 

źródło: Vita-KK, MInisterstwo Zdrowia

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…