Przejdź do głównej treści

Oddział położniczo-ginekologiczny działa bez zmian

| eoborniki.pl, SPZOZ Oborniki | Zdrowie

Cały czas pracuje Oddział Położniczo-Ginekologiczny w obornickim szpitalu.

Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej cały czas pacjentki mogą korzystać z obornickiego oddziału ginekologicznego. Ograniczenia dotyczą tylko porodów rodzinnych. Przypomina o tym SP ZOZ w Obornikach w środowym komunikacie:

Przypominamy, że Oddział Położniczo-Ginekologiczny działa bez zmian! Serdecznie zapraszamy pacjentki do porodów w naszym szpitalu. W razie pytań bądź wątpliwości zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 61 29 73 629.
Aktualnie w związku z sytuacją epidemiologiczną wstrzymane są tylko porody rodzinne.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…