Przejdź do głównej treści

Czym jest opaska akupresurowa, niwelujący ból cud chińskiej medycyny?

| Artykuł sponsorowany | Zdrowie

Promieniujący ból kręgosłupa potrafi uprzykrzyć życie w sposób, którego nie da się opisać słowami. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy doświadczyli tego typu katuszy na własnej skórze. Nasilające się trudności z poruszaniem iniekończące się dolegliwości, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie, to zaledwie początek szerokiej gamy nieprzyjemności, które niesie ze sobą rwa kulszowa czy chroniczny ból pleców. Na szczęście opaska akupresurowa może położyć im kres!

Pojęcie powszechnie znane, choć często mylnie interpretowane

Większość osób zapytanych o to, czy wiedzą czym jest i jak działa akupresura, bez wahania odpowiada twierdząco. Okazuje się, że nie zawsze jest to prawdą, ponieważ zarówno w Internecie, jak i w mediach społecznościowych krąży wiele mylnych informacji. Oddzielmy więc fakty od mitów. Akupresura to jedna z metod pozbycia się bólu, która wyróżnia się tym, że wykorzystuje naturalną strukturę ludzkiego organizmu i całkowicie odstępuje od przyjmowania jakichkolwiek tabletek czy maści. Za sprawą odpowiedniego ucisku, osoba korzystająca z tego chińskiego dobrodziejstwa, może „odblokować”miejsce, w którym wystąpił „zator”, czyli miejsce występowania bólu.Przywróci tym samym właściwe funkcjonowanie organizmu. Dlaczego tak się dzieje? Teorii jest wiele, ale przecież najważniejsze jest to, że metoda działa, a tym samym działają produkty, które ją wykorzystują. Jednym z nich jest właśnie opaska akupresurowa.

Kto powinien sięgnąć po opaskę akupresurową?

Opaska akupresurowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy odczuwają dolegliwości bólowe umiejscowione przede wszystkim w nogach, bądź dolnych partiach kręgosłupa. Nakładany przez opaskę nacisk, za sprawą odpowiedniego ukierunkowania, stabilizuje stawy oraz usprawnia krążenie krwi. Jeśli z powodu przepukliny kręgosłupa cierpisz na rwę kulszową, również powinieneś sięgnąć po opisywany produkt. Niewątpliwie przyniesie Ci upragnioną ulgę.

Wzmocnienie i stabilizacja, o której nikt nie musi wiedzieć

Jedną z istotnych zalet, związanych z korzystaniem z opaski akupresurowej, jest sposób użytkowania.Nosi się ją na prawej bądź na lewej łydce, ponieważ to właśnie w tej części ciała umiejscowiony jest mięsień brzuchaty.Uciskanie jego centralnych partii niweluje ból wywołany między innymi rwą kulszową.

Oferowane na rynku modele opaski akupresurowej mają zazwyczaj uniwersalny rozmiar, co oznacza, że nie musisz martwić się o to, czy kupiony produkt będziepasowałakurat na Twoją łydkę. Ponadto, opisywana opaska ściśle przylega do ciała, dziękiczemu pozostaje niewidoczna nawet wtedy, gdy ubierzesz obcisłe spodnie.

 

 

 

 

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…