fbpx

Wapń w lodach – wspomaga chudnięcie?

Wapń dostarczany organizmowi za pomocą mlecznych przetworów – mleka, jogurtów, a nawet lodów na bazie mleka i śmietanki. Choć wiele osób myśli, że to sorbety są najzdrowsze, słodki deser nie musi wcale bazować na owocach, by działać pozytywnie na organizm. W każdej formie wspomoże odpowiedni rozwój i poprawi nastrój, dlatego warto dowiedzieć się, co jeszcze pozytywnego może zdziałać!

Pozytywne działanie wapnia

Wapń dla organizmu człowieka jest ważnym składnikiem – buduje kości i zęby, odpowiada za prawidłowe krzepnięcie krwi, a nawet przewodzi bodźce nerwowe i ma swój udział w kurczliwości mięśni. O dziwo, jest też regulatorem metabolizmu – zawarty w przetworach mlecznych sprzyja redukcji masy ciała. Każdy, kto boryka się z niedoborem wapnia może spodziewać się wielu dolegliwości – można mu jednak szybko i smacznie zaradzić!

Osoby spożywające produkty bogate w wapń mają niższą zawartość tłuszczu w organizmie – jeśli zdecydują się chudnąć, nie muszą silić się na radykalne zmiany w swojej diecie. Jeśli zatem chcesz zgubić brzuch – dieta bogata w przetwory mleczne z pewnością jest dobrym pomysłem. Nie warto jednak przesadzać – średnie zapotrzebowanie dla osoby dorosłej wynosi 1000-1200 mg na dzień. Zmienia się ono zależnie od tempa wzrostu, stanu fizjologicznego i rośnie wraz z wiekiem. Jego nadmiar może zaburzać oddychanie i pracę serca, a długotrwałe przyjmowanie może doprowadzić do powstania kamieni nerkowych. Pamiętaj zatem o umiarze!

Jakie lody wybierać?

Lody bogate w wapń i naturalny cukier z pewnością zastąpią codzienny jogurt. Nie wahaj się zatem i zabierz rodzinę na znajomą przekąskę. Najlepsze będą sprawdzone punkty, oferujące wysokiej jakości lody. Są one w dużej mierze zasługą sprzętu – jedne z najlepszych oferuje Liron Polska (https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-wloskich/). Ich jakość to zasługa nieprzejednanego sprzętu, o czym i Ty możesz się przekonać!

Trwałe, wytrzymałe, a przede wszystkim wielofunkcyjne urządzenia z pewnością nie zawiodą nawet w największym upale. Dlatego, jeśli jeszcze wahasz się, czy warto jeść lody – odpowiedź jest twierdząca. Pamiętaj, by celować w lokalne lodziarnie z najlepszym sprzętem. Możesz nawet wynająć maszynę na kilka miesięcy i otworzyć w tym czasie własne stoisko!

 

 

 

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa

11-08-2020 | Wyświetleń:6161

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornicki...

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:684

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:903

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:222

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2196

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2292

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

Pozostałe - zdrowie ...