Przejdź do głównej treści

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim na dzień 01.04.2020

| eoborniki.pl, PSSE | Zdrowie

W powiecie obornickim nadal są tylko 2 przypadki zakażenia koronawirusem.

W opublikowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną raporcie zmalała liczba osób objętych domową kwarantanną:

– 1 osoba hospitalizowana;
– 159 osób poddanych kwarantannie domowej,
w tym 145 związanych z powrotem z zagranicy;
– 3 osoby pod nadzorem epidemiologicznym;
– 2 przypadki potwierdzone (kobieta hospitalizowana w stanie dobrym i mężczyzna w stanie dobrym w izolacji domowej).

Stan na godzinę 13.30 dnia 01.04.2020 r.

Dla porównania przedstawiamy sytuację na 31 marca godz. 13:30.

– 2 osoby hospitalizowane;
– 165 osób poddanych kwarantannie domowej,
w tym 154 związanych z powrotem z zagranicy;
– 2 osoby pod nadzorem epidemiologicznym;
– 2 przypadki potwierdzone (kobieta hospitalizowana w stanie dobrym i mężczyzna w stanie dobrym w izolacji domowej).

 

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu.
Z niedawno opublikowanego badania opinii publicznej wynika, że czterech na pięciu respondentów w wieku 18-25 lat spożywa alkohol. 28% robi to tylko przy konkretnej okazji.
Na terenie szpitala w Obornikach rozpoczęły się pierwsze prace przygotowawcze związane z budową nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Obecnie na placu budowy pojawiła się tablica informacyjna przedstawiająca orientacyjny plan inwestycji.
Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko potrzebuje odrobaczania. Temat ten budzi niepokój, zwłaszcza gdy maluch zaczyna uczęszczać do żłobka lub przedszkola.
Współczesny styl życia często prowadzi do zaniedbywania podstawowej potrzeby, jaką jest sen. Ile więc godzin powinieneś spać, aby czuć się wypoczętym i funkcjonować optymalnie? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…