fbpx

Jakie mydło do rąk stosować?

Dla niektórych osób dłonie stanowią bardzo ważny aspekt naszego wyglądu. Wielu uważa także, że zadbane dłonie dobrze świadczą o człowieku. Często zajęcia, które wykonujemy na co dzień znacznie utrudniają nam codzienną ich pielęgnację. Jak dbać o dłonie i jakich kosmetyków w tym celu używać?

 Jak myć dłonie?

Każdy z nas uczony jest od dziecka, że ręce należy myć często. Oczywiste jest dla nas, że powinniśmy myć je po skorzystaniu z toalety, a także zawsze przed przystąpieniem do jedzenia posiłku. Okazuje się jednak, że często zapominamy o tym nawyku i znamy go tylko w teorii. Tymczasem badania wykazują, że największa ilość zatruć pokarmowych powodowana jest właśnie przez drobnoustroje przenoszone na naszych rękach. Najwięcej bowiem znajduje się ich na takich przedmiotach jak klamki, klawiatura czy myszka komputerowa. Zaskakujące jest to, że na rzeczach tych zwykle występuje więcej bakterii niż na przykład na desce klozetowej. Warto więc pamiętać, aby przedmioty te również regularnie czyścić. Niektórzy z nas tymczasem nigdy nawet o tym nie pomyśleli. Kolejną ważną kwestią jest czas mycia rąk. Według badań powinniśmy myć dłonie przez przynajmniej 30 sekund pod ciepłą, bieżącą wodą. Ważne żeby woda nie była zbyt gorąca, ponieważ wówczas istnieje szansa, że podrażnimy skórę na naszych dłoniach. Kiedy korzystamy z łazienek w miejscach publicznych, warto do osuszania rąk używać ręczników papierowych. Unikać powinniśmy natomiast suszarek do rąk, które powodują przedostanie się na nasze wilgotne dłonie dużej ilości drobnoustrojów.

Mydło w kostce, w płynie czy w pianie?

Higiena rąk sprowadza się przede wszystkim do tego, jakiego mydła używamy. Podstawowym dylematem jest to, czy wybrać mydło w kostce, czy może w pianie lub w płynie? Dużo lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na mydło w pianie lub w płynie. Mydło w kostce bowiem gromadzi na sobie wiele drobnoustrojów, jako że cały czas pozostaje w naszej łazience wilgotne. Mydła w dozownikach są natomiast pod tym względem bezpieczniejsze, a także łatwiejsze w użyciu. Mydło w pianie natomiast coraz częściej używane jest w obiektach użyteczności publicznej ze względu na swoją wydajność, a także to, że nie pozostawia na umywalkach śladów trudnych do usunięcia. Najlepszym wyborem jest mydło antybakteryjne, które usunie z naszych rąk wszelkie drobnoustroje. Obecnie w sklepach znaleźć możemy bardzo wiele dobrej jakości mydeł antybakteryjnych. Najbardziej polecane to na przykład mydło Carex, Yope czy Green Pharmacy.

 

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa

11-08-2020 | Wyświetleń:6160

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornicki...

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:683

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:903

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:222

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2194

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2292

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

Pozostałe - zdrowie ...