Skip to main content


Jak sprawnie wesprzeć układ nerwowy?

| nadesłane do eobornik | Zdrowie

 

Jednym z najważniejszych układów w ciele, jest układ nerwowy. Jego zawiłość i odpowiedzialna rola, czyni go jednym ze składników organizmu, który jest niezbędny do zdrowego funkcjonowania. Codzienność, jaka jest narzucona przez rewolucję technologiczną, sprawia jednak, że ilość i wielkość bodźców, sprawia, że układ słabnie, a wiele jego właściwości tracą na sile i sprawności. Jak jednak temu zapobiec?

 

Co może pomóc w ćwiczeniu pamięci?

Jednym z ważnych funkcji układu nerwowego, jest zapamiętywanie. To właśnie dzięki niemu można mówić, o postępie i edukacji. Współczesny człowiek skierowany w stronę telefonu jest w stanie zasięgnąć odpowiedzi na każde pytanie, bez wielkich problemów, dlatego powoli traci się umiejętność zapamiętywania, gdyż przestaje to być potrzebne do przetrwania. Ma to jednak kluczową rolę w wielu etapach życia, dlatego warto zadbać o dobrą kondycję swojej pamięci i w tym celu trenować ją i sukcesywnie rozwijać.

Można robić to, poprzez:

  • zdrowy tryb życia,
  • brak używek,
  • trenowanie pamięci poprzez uczenie się np. obcych języków,
  • czytanie książek,
  • wysypianie się,
  • prowadzenie regularnego stylu życia.

To i wiele innych rzeczy można zrobić w celu poprawienia stanu i kondycji swojej pamięci. Świetnym pomysłem jest dbanie o to, by w twojej diecie znajdowały się składniki, które odpowiadają za strukturę komórek nerwowych. Można to również wykonać poprzez przyjmowanie regularne leków na poprawę pamięci, takich jak sesja, lecytyna 1200 czy brain up. Wszystkie te preparaty mają na celu udoskonalić układ nerwowy i poprawić jego funkcjonowanie. Dzięki temu można w sędziwym wieku cieszyć się dobrą pamięcią i logicznym myśleniem. Co więcej, udowodniono naukowo, że rozwijanie pamięci i wspieranie układu nerwowego może być znacznym hamulcem w niektórych chorobach podeszłego wieku, takich jak Alzheimer, Parkinson czy zwyczajnie demencja.

Czy stres szkodzi naszemu układowi nerwowemu?

Jednym z trudniejszych przypadków, jaki może szkodzić naszej pamięci, mózgowi i całemu organizmowi, jest przewlekły stres. To uczucie, które powinno wzbudzać w trudnych sytuacjach mobilizację organizmu, potrafi go zniszczyć. Stresująca praca w połączeniu ze złą higieną życia potrafi odcisnąć realne skutki na naszym mózgu.

Dlatego szczególnie ważne jest, by radzić sobie ze stresem i napływającymi kolejnymi problemami związanymi z codziennością. Wysoki poziom stresu w organizmie może skończyć się zanikami pamięci i utratą pełnych funkcji układu nerwowego. Kontrolując to, można być pewnym, że organizm przetrwa jeszcze wiele, świetnie służąc jako pośrednik między tobą a światem zewnętrznym.

 

W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...