fbpx

Czy przyjmowanie jagód acai rzeczywiście się opłaca?

 

Wiele składników odżywczych, czy egzotycznych owoców mają ukryte zastosowanie, których odkrycie zajmuje trochę czasu. Inne zaś, choć na początku wydają się rewelacyjne, to z czasem wychodzą niepożądane skutki uboczne, które ciągną się latami. Jak jest w przypadku jagód acai? Czy rzeczywiście są tak odkrywczo dobre dla organizmu, czy może mają więcej wad niż zalet?

 

Jagody acai – właściwości

Te niezwykłe owoce są smaczne i zdrowe, choć na ojczystym rynku pojawiły się stosunkowo niedawno. Są to owce pochodzenia egzotycznego, dlatego nie uprawia się ich w ogródku przydomowym. By owoce były dojrzałe i nabrały wszystkich specyficznych właściwości, potrzebują ściśle określonych warunków wzrostu i dojrzewania. To wyjątkowo ważne, gdyż w innym razie mogą nie mieć owoców w ogóle lub ich skład może mieć dużo mniej wartości odżywczych.

W przemyśle medycznym są stosowane, głównie przez ogromną ilość utleniaczy, jakie zawierają. Ich stężenie jest wysokie i w pełni przyswajalne przez człowieka. Świetnie sprawdza się to w walce wielu chorób, ale również w ich profilaktyce.

Acai stosuje się w takich sytuacjach, jak:

  • problemy z krążeniem,
  • choroby serca,
  • profilaktyka nowotworowa,
  • odchudzanie,
  • problemy z trawieniem,
  • przedwczesne starzenie się organizmu.

Wszystkie te czynniki są trudną do wyleczenia i problematyczną kwestią zdrowotną. Jagody jednak sprawdzają się zarówno w profilaktyce, jak i wspomaganiu walki z chorobą. Kontrowersyjne tu może wydawać się to, jak wysokokaloryczne jagody acai mogą wspomagać proces odchudzania. Otóż ma to swoje uzasadnienie medyczne. Jak się bowiem okazuje, owoce te wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej i wspomaga działanie układu trawiennego. Wiąże się to z tym, że organizm nie odkłada niechcianych składników w postaci tkanki tłuszczowej, a zresztą lepiej sobie radzi i rozkłada je, czerpiąc ze zdrowego jedzenia energię do działania. Jeśli będziesz jeść garściami te jagody, to nie przyniesie to efektu, jednak jeśli będziesz je regularnie dawkować podczas procesu odchudzania, możesz być mile zaskoczonym.

Jagody acai hit, czy mit?

Podobnie jak z innymi egzotycznymi owocami, również jagody acai mają tak wiele zwolenników, co przeciwników. Są to jednak zdrowe i pełnowartościowe owoce, których nie praktycznie nie można przedawkować. Mogą mieć zbawienny wpływ zarówno na nasz organizm, jak i samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, by umieć dokładać je do zbilansowanej diety. Duża ilość przeciwutleniaczy, jaką zawierają te owoce, może zapobiec chorobom nowotworowym w ciele oraz powstrzymać proces przedwczesnego starzenia się organizmu. To wyjątkowo ważne dla każdego, kto troszczy się o zdrowie i dobrą kondycję swojego organizmu.

 

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa

11-08-2020 | Wyświetleń:6172

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornicki...

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:684

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:904

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:222

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2196

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2292

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

Pozostałe - zdrowie ...