fbpx

Trująca roślina w obronie zdrowia

Jedną z zaskakujących właściwości, jakie daje nam natura, to łączenie czegoś, co jest trujące i zabójcze, z czymś, co może nas uleczyć i uzdrowić, w jednej roślinie. Taka jest właśnie belladonna, inaczej zwana pokrzykiem wilczą jagodą. Jej lecznicze właściwości, są wykorzystywane od wielu lat w medycynie i ziołolecznictwie.

Jakie działanie ma belladonna?

Sama belladonna jest rośliną trującą. Od korzeni po owoce, nie powinno się jej spożywać na własną rękę. Preparaty tworzone z samej rośliny, są jednak odpowiednio przystosowane, by nie szkodzić zdrowiu. Wykorzystywane są najlepsze składniki zdrowotne tej rośliny i we właściwych proporcjach, są przygotowywane do podania dla bliskich na najróżniejsze schorzenia i choroby.

A na co można stosować preparat z pokrzyku?

  1. Stany gorączkowe – roślina ta ma działanie przeciwzapalne i obniża zaistniałą już gorączkę. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla dzieci, gdy gorączka może okazać się bardzo groźna.
  2. Problemy z gardłem – z zapaleniem górnych dróg oddechowych, zazwyczaj łączy się suchość w gardle, ostry kaszel i ból. Z tym wszystkim świetnie radzi sobie właśnie pokrzyk, który pomaga na te dolegliwości, łagodzi ból i przywraca równowagę w jamie ustnej.
  3. Schorzenia skórne – pokrzyk świetnie sprawdza się również jako środek łagodzący objawy takich chorób jak ospa u dzieci.
  4. Bóle głowy, migreny – pokrzyk uspokoi ciało, zmniejszy ból i zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych.

Ten uniwersalny dar natury, to najlepszy przykład na to, jak można łagodnie i skutecznie leczyć wiele schorzeń. Głównym powodem wielu chorób jest stan zapalny znajdujący się w organizmie. To właśnie jego rozwój prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia i upadku sił witalnych. Jeśli jednak chcesz wyleczyć jakąś chorobę, najlepiej sięgnąć po jej źródło i działać stanowczo i zgodnie z naturą. To właśnie takie zapobieganie rozwojowi choroby może być najlepszą metodą na powstrzymanie większych schorzeń w organizmie.

Gdzie występuje belladonna?

Belladonna jest rośliną, której gatunek jest niebezpiecznie blisko wyginięcia. Choć zdarza się, że występuje dziko, to jest to raczej rzadki widok. Uprawia się ją na specjalnych uprawach, gdzie każdy wzrost i etapy rośnięcia są szczególnie przestrzegane. Nawet samo zerwanie takiej rośliny nie daje pewności, że po spożyciu nie doznamy żadnych przykrych skutków. Najlepiej jest korzystać ze specjalnych preparatów, które świetnie wykorzystują lecznicze właściwości pokrzyku i są podawane w odpowiednich dawkach.

Przyjmowanie takich preparatów regularnie niesie ze sobą wiele świetnych rezultatów, w tym właśnie homeostazę organizmu. Lecząc się, najlepiej skupić się na odpowiednich dawkach i regularnym przyjmowaniu.

 

 

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa

11-08-2020 | Wyświetleń:6403

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornicki...

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:698

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:912

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:224

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2208

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2298

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

Pozostałe - zdrowie ...