Przejdź do głównej treści

Jak skutecznie się odchudzać?

| Dynamite | Zdrowie

Jednym z częstszych pytań, jakie krążą po głowie wielu osób, to właśnie to, co na odchudzanie faktycznie pomaga, a co jest tylko chwytem marketingowym? Na szerokim rynku łatwo o wspaniałe specyfiki, które praktycznie mają nas całkowicie zastąpić podczas odchudzania, jednak, czy jest to faktycznie możliwe? Ile prawdy jest w kolorowych reklamach, a ile w tym, co proponowane jest przez dietetyków?

Co na odchudzanie szkodzi – odrzuć złe nawyki

W odpowiedzi na pytanie, co na odchudzanie pomaga, łatwo wykluczyć, to, co na pewno szkodzi. Jednym z trudniejszych do ogarnięcia rzeczy, jest to, że wiele nawyków, jakie powielamy codziennie, utrudniają nam zrzucenie zbędnych kilogramów. To błędne koło zatacza się głównie dlatego, że wielu złych nawyków, nie jesteśmy świadomi.

Oto, niektóre z nich:

  • nie podjadaj wieczorami lub późną porą,
  • nie jedz oglądając telewizor,
  • nie sięgaj po wszystko bez tłuszczów, skup się na rzeczach bez cukru,
  • zadbaj o regularne posiłki o podobnej zawartości kalorii,
  • nie wprowadzaj głodówek, lepsze są regularne posiłki,
  • nie każde owoce są dobrym pomysłem na odchudzanie, czasem warto skupić się na warzywach,
  • przy niedoborze witamin, dostarczaj je również w postaci tabletek lub kapsułek.

To błędne myślenie, że jeśli chcesz schudnąć, to powinno się przestać jeść, jest nie tylko nieskuteczne, ale czasem również niebezpieczne. Odstawienie jedzenia przez jakiś czas lub ograniczenie go do niezbędnego minimum, może sprawić, że szybko opadniesz z sił i zrezygnujesz z głodówki. Zazwyczaj wraca się wówczas do jedzenia i „nadrabiając” to, czego się nie jadło wcześniej, można przybrać kilka kilogramów.

Wiele osób stawia również na jeden składnik jedzenia. W ten sposób można łatwo pozbawić się pewnych witamin i energii. Może to doprowadzić organizm do przykrych skutków takiego odchudzania. Podczas wprowadzania zdrowego odżywiania się, należy zadbać o regularność i różnorodność diety, która jako jedyna może zapewnić zdrowie i dobrą kondycję organizmu.

Postaw na sport

Nie można udawać, że jedząc zdrowo, łatwo się schudnie. Jednym z najważniejszych zasad jest uprawianie pewnego sportu. Nie mówi się tu jednak o żmudnym bieganiu lub wypoceniu się na siłowni. Jeśli nie lubisz takiej formy sportu, może warto zastanowić się nad tym, co przyniosłoby ci faktycznie przyjemność? Żadna magiczna kapsułka ze sklepu, nie zastąpi ci godziny na basenie, grania w piłkę nożną lub tańca.

Nie ma jednego rodzaju sportu, który może doprowadzić do zgubienia dodatkowych kilogramów. Każdy sport, który wymusza na ciele poruszanie się, ma na niego również pozytywny wpływ pod względem odchudzania się.

 

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…