Przejdź do głównej treści

Olej z kryla – czy warto dodać go do swojej codziennej diety?

| Artykuł sponsorowany | Zdrowie

W dobie wszechobecnej kontaminacji środowiska, zjedzenie ryby bez ryzyka pochłonięcia szkodliwych substancji jest sporym wyzwaniem. Niestety, krążące w środowisku toksykanty ulegają często bioakumulacji, na którą w sporej mierze narażone są organizmy morskie. Jak zatem wzbogacić dietę o kwasy omega 3 i kwasy omega 6? Alternatywą jest olej z kryla – występujący dzisiaj w postaci suplementu diety dla dorosłych i dzieci. Dlaczego warto łykać tran z kryla? Przygotowaliśmy dla was listę korzystnych właściwości – zapraszamy!

Omega 3 z kryla – sposób na zdrowie!

Właściwości oleju z kryla znane są od pokoleń, chociaż w naszej szerokości geograficznej produkt ten wciąż uchodzi za nieco orientalny. W Japonii tran z kryla stanowi ważne miejsce w diecie, nic więc dziwnego, że społeczeństwo to może pochwalić się najdłuższą średnią życia na świecie. Dlaczego cena oleju z kryla warta jest zachodu? Wszystko za sprawą dużej zawartości kwasów omega. To on wpływa na prawidłowy rozwój i pracę układu nerwowego, reguluje i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, jest też bardzo korzystny w trakcie ciąży.

Olej z kryla dla dzieci

Jeśli zastanawiacie się, czy warto olej z kryla podawać swoim pociechom, odpowiadamy bez wahania – TAK! Bogactwo kwasów omega, czyli aż 60% kwasów potrzebnych do funkcjonowania mózgu, to nieocenione „paliwo” dla dzieci. W okresie intensywnego wzrostu i nauki, tran z kryla w tabletkach pomoże zachować koncentrację, wzmocni pamięć i energię. Dzieci chętnie się wówczas uczą i rzadziej narzekają na uczucie znużenia czy zmęczenia. Najlepsze opinie olej z kryla zyskuje przez to wśród rodziców dzieci w wieku szkolnym – efekty suplementacji widać niemal od razu.

Olej z kryla – co jeszcze zawiera?

Kwasy omega 3 i omega 6 to nie wszystko, co zaoferować może nam olej z kryla. Innym wartościowym składnikiem jest astaksantyna, naturalny barwnik, który jest jednym z najsilniejszych, znanych antyoksydantów. Tran z kryla, bogaty w przeciwutleniacze, zwalcza wolne rodniki, przez co hamuje starzenie się organizmu i występowanie stanów zapalnych. Polepsza to samopoczucie, ogólną kondycję zdrowotną, a także wpływa na dobry stan skóry, włosów i paznokci. Suplement olej z kryla firmy KenayAG polecany jest szczególnie paniom, które zdecydowały się na rygorystyczną dietę i ograniczają między innymi lipidy w jadłospisie. Tran z kryla odpowiednio odżywi i uzupełni braki, a także zabezpieczy organizm, narażony na patogeny.

olej z kryla banery do artykulow

Fot. Olej z kryla (KenayAG.com.pl)

Olej z kryla – jaki wybrać?

Jak w przypadku każdego suplementu diety, dobrze jest zwracać uwagę na produkty certyfikowane. Najlepiej olej z kryla przyjmować okresowo, od czasu do czasu przeplatając go z dietą bogatą w ryby i owoce morza. Cena oleju z kryla to średnio około 60 – 80 zł za 30 kapsułek. Specjaliści zalecają zwracać uwagę na najbardziej wartościowy olej z kryla NKO (ang. Neptune Krill Oil). Zwykle dobre suplementy diety cechują się ekologiczną metodą produkcji, w przypadku tranu z kryla jest to tzw. eco-harvesting, czyli połów kryla arktycznego bez negatywnego wpływu na inne organizmy wodne.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…