Skip to main content

Olej z kryla – czy warto dodać go do swojej codziennej diety?

| Artykuł sponsorowany | Zdrowie

W dobie wszechobecnej kontaminacji środowiska, zjedzenie ryby bez ryzyka pochłonięcia szkodliwych substancji jest sporym wyzwaniem. Niestety, krążące w środowisku toksykanty ulegają często bioakumulacji, na którą w sporej mierze narażone są organizmy morskie. Jak zatem wzbogacić dietę o kwasy omega 3 i kwasy omega 6? Alternatywą jest olej z kryla – występujący dzisiaj w postaci suplementu diety dla dorosłych i dzieci. Dlaczego warto łykać tran z kryla? Przygotowaliśmy dla was listę korzystnych właściwości – zapraszamy!

Omega 3 z kryla – sposób na zdrowie!

Właściwości oleju z kryla znane są od pokoleń, chociaż w naszej szerokości geograficznej produkt ten wciąż uchodzi za nieco orientalny. W Japonii tran z kryla stanowi ważne miejsce w diecie, nic więc dziwnego, że społeczeństwo to może pochwalić się najdłuższą średnią życia na świecie. Dlaczego cena oleju z kryla warta jest zachodu? Wszystko za sprawą dużej zawartości kwasów omega. To on wpływa na prawidłowy rozwój i pracę układu nerwowego, reguluje i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, jest też bardzo korzystny w trakcie ciąży.

Olej z kryla dla dzieci

Jeśli zastanawiacie się, czy warto olej z kryla podawać swoim pociechom, odpowiadamy bez wahania – TAK! Bogactwo kwasów omega, czyli aż 60% kwasów potrzebnych do funkcjonowania mózgu, to nieocenione „paliwo” dla dzieci. W okresie intensywnego wzrostu i nauki, tran z kryla w tabletkach pomoże zachować koncentrację, wzmocni pamięć i energię. Dzieci chętnie się wówczas uczą i rzadziej narzekają na uczucie znużenia czy zmęczenia. Najlepsze opinie olej z kryla zyskuje przez to wśród rodziców dzieci w wieku szkolnym – efekty suplementacji widać niemal od razu.

Olej z kryla – co jeszcze zawiera?

Kwasy omega 3 i omega 6 to nie wszystko, co zaoferować może nam olej z kryla. Innym wartościowym składnikiem jest astaksantyna, naturalny barwnik, który jest jednym z najsilniejszych, znanych antyoksydantów. Tran z kryla, bogaty w przeciwutleniacze, zwalcza wolne rodniki, przez co hamuje starzenie się organizmu i występowanie stanów zapalnych. Polepsza to samopoczucie, ogólną kondycję zdrowotną, a także wpływa na dobry stan skóry, włosów i paznokci. Suplement olej z kryla firmy KenayAG polecany jest szczególnie paniom, które zdecydowały się na rygorystyczną dietę i ograniczają między innymi lipidy w jadłospisie. Tran z kryla odpowiednio odżywi i uzupełni braki, a także zabezpieczy organizm, narażony na patogeny.

olej z kryla banery do artykulow

Fot. Olej z kryla (KenayAG.com.pl)

Olej z kryla – jaki wybrać?

Jak w przypadku każdego suplementu diety, dobrze jest zwracać uwagę na produkty certyfikowane. Najlepiej olej z kryla przyjmować okresowo, od czasu do czasu przeplatając go z dietą bogatą w ryby i owoce morza. Cena oleju z kryla to średnio około 60 – 80 zł za 30 kapsułek. Specjaliści zalecają zwracać uwagę na najbardziej wartościowy olej z kryla NKO (ang. Neptune Krill Oil). Zwykle dobre suplementy diety cechują się ekologiczną metodą produkcji, w przypadku tranu z kryla jest to tzw. eco-harvesting, czyli połów kryla arktycznego bez negatywnego wpływu na inne organizmy wodne.

W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...