Przejdź do głównej treści

Wybielanie zębów - metoda na piękny uśmiech

| MP | Zdrowie

Biały, nieskazitelny uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Zadbane i zdrowe zęby są naszą wizytówką, dlatego powinniśmy w szczególności zadbać o stan uzębienia. Jednym z popularnych zabiegów pielęgnacyjnych jest wybielanie zębów - warto wiedzieć na czym polega i kiedy można je zastosować.

Wybielanie zębów

Sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest wybielane zębów. Może zostać wykonane metodą nakładkową lub za pomocą specjalnej lampy, o czym zawsze decyduje stomatolog.

Dzięki temu można pozbyć się przebarwień, które powstają na zębach w wyniku palenia papierosów, spożywania kawy lub herbaty, a często także z wiekiem. W celu przeprowadzenia skutecznego zabiegu wybielania warto zapoznać się z ofertą gabinetu - http://felknerestetyczna.pl/. Zabieg wybielania metodą nakładkową po wcześniejszym usunięciu kamienia nazębnego można wykonać w domu, wykorzystując w tym celu dopasowane przez stomatologa nakładki. Należy nosić je na zębach 2-4 godzin dziennie, a sama kuracja zwykle trwa od 14 do 28 dni. Bezpośrednio w gabinecie pacjenci mogą skorzystać z wybielania zębów lampą. W tym celu wykorzystuje się specjalną lampę LED, która aktywuje żel wybielający, pokrywający zęby. Zabieg jest w pełni bezpieczny i trwa około 1,5 godziny - w ten sposób można uzyskać równomierne wybielenie, widoczne tuż po zakończeniu naświetlania.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

Mimo iż wybielanie zębów jest bezpiecznym zabiegiem, powinno się z niego zrezygnować w określonych sytuacjach. Przeciwwskazaniem jest między innymi próchnica, nierówna powierzchnia uzębienia lub jego rysy, które mogą powodować efekt nierównomiernego wybielenia. Z zabiegiem powinny poczekać również kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby poniżej 16 roku życia. Wśród przeciwwskazań do wybielania zębów wymienia się choroby takie jak epilepsja lub cukrzyca. Efekt wybielania nie będzie prawidłowy także u osób, które posiadają protezy całkowite lub protezy szkieletowe, w których obecne są jedynie naturalne zęby boczne.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…