fbpx

Wybielanie zębów - metoda na piękny uśmiech

Biały, nieskazitelny uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Zadbane i zdrowe zęby są naszą wizytówką, dlatego powinniśmy w szczególności zadbać o stan uzębienia. Jednym z popularnych zabiegów pielęgnacyjnych jest wybielanie zębów - warto wiedzieć na czym polega i kiedy można je zastosować.

Wybielanie zębów

Sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest wybielane zębów. Może zostać wykonane metodą nakładkową lub za pomocą specjalnej lampy, o czym zawsze decyduje stomatolog.

Dzięki temu można pozbyć się przebarwień, które powstają na zębach w wyniku palenia papierosów, spożywania kawy lub herbaty, a często także z wiekiem. W celu przeprowadzenia skutecznego zabiegu wybielania warto zapoznać się z ofertą gabinetu - http://felknerestetyczna.pl/. Zabieg wybielania metodą nakładkową po wcześniejszym usunięciu kamienia nazębnego można wykonać w domu, wykorzystując w tym celu dopasowane przez stomatologa nakładki. Należy nosić je na zębach 2-4 godzin dziennie, a sama kuracja zwykle trwa od 14 do 28 dni. Bezpośrednio w gabinecie pacjenci mogą skorzystać z wybielania zębów lampą. W tym celu wykorzystuje się specjalną lampę LED, która aktywuje żel wybielający, pokrywający zęby. Zabieg jest w pełni bezpieczny i trwa około 1,5 godziny - w ten sposób można uzyskać równomierne wybielenie, widoczne tuż po zakończeniu naświetlania.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

Mimo iż wybielanie zębów jest bezpiecznym zabiegiem, powinno się z niego zrezygnować w określonych sytuacjach. Przeciwwskazaniem jest między innymi próchnica, nierówna powierzchnia uzębienia lub jego rysy, które mogą powodować efekt nierównomiernego wybielenia. Z zabiegiem powinny poczekać również kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby poniżej 16 roku życia. Wśród przeciwwskazań do wybielania zębów wymienia się choroby takie jak epilepsja lub cukrzyca. Efekt wybielania nie będzie prawidłowy także u osób, które posiadają protezy całkowite lub protezy szkieletowe, w których obecne są jedynie naturalne zęby boczne.

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:4

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:836

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:192

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2076

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2270

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

70 osób w kwarantannie

17-07-2020 | Wyświetleń:339

O 10 osób zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie. 

Pozostałe - zdrowie ...