Skip to main content

Ananas na zatoki

| nadesłane do eobornik | Zdrowie

Wszystkiemu co wkładamy do ust można przypisać pewne właściwości lecznicze. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, na co działa dany pokarm. Są powszechnie znane właściwości niektórych warzyw czy owoców jak na przykład moczopędne działanie truskawek czy uodparniające cebuli. A co wiemy o ananasie?

Na stawy

Ananas ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe dzięki zawartości bromelainy. Doskonale sprawdzi się jako składnik diety osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów czy chorobie zwyrodnieniowej. Dodatkowo na choroby stawów stosuje się dietę bogatą w kolagen.

Na gojenie się ran

Bromelaina, która ma tak wiele właściwości potrzebna jest ananasowi do ochrony przed larwami pasożytów i zakażeniami. U ludzi doskonale sprawdzi się jako środek wspomagający przy gojeniu się ran i oparzeń. W niektórych krajach bromelaina jest stosowana przy ukąszeniach owadów i ugryzieniach przez zwierzęta.

Na zatoki

Ananas charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwobrzękowymi. W połączeniu z rutozydem i wyciągiem z kwiatu bzu będzie dobrym suplementem w profilaktyce infekcji zatok przynosowych. Zatoki można wspomagać środkami takimi jak Bromelan, RenoPuren, Sinulan Forte. Popularne są także irygacje, czyli płukanie zatok roztworem soli fizjologicznej, a także inhalacje.

Odchudzanie

Bromelaina zawarta w ananasie posiada właściwości odchudzające gdyż przyśpiesza przemianę materii, a także oczyszcza organizm poprawiając mikrokrążenie i wspomagając usuwanie nadmiaru płynów z organizmu. Ananas jest również źródłem błonnika pokarmowego, który oczyszcza jelita z resztek pokarmowych i wspomaga proces detoksykacji organizmu.

Każdemu pokarmowi, który bierzemy do ust można przypisać pewnego rodzaju działanie prozdrowotne – na tym polega dietoterapia. Jednak biorąc pod uwagę stężenie pożądanej substancji w pokarmie jest to działanie profilaktyczne, uzupełniające. Aby dostarczyć właściwą dawkę leczniczego składnika przy celowanej terapii warto czasem sięgnąć po suplement diety. Oczywiście powinniśmy skonsultować to z naszym lekarzem

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.