Ananas na zatoki

Wszystkiemu co wkładamy do ust można przypisać pewne właściwości lecznicze. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, na co działa dany pokarm. Są powszechnie znane właściwości niektórych warzyw czy owoców jak na przykład moczopędne działanie truskawek czy uodparniające cebuli. A co wiemy o ananasie?

Na stawy

Ananas ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe dzięki zawartości bromelainy. Doskonale sprawdzi się jako składnik diety osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów czy chorobie zwyrodnieniowej. Dodatkowo na choroby stawów stosuje się dietę bogatą w kolagen.

Na gojenie się ran

Bromelaina, która ma tak wiele właściwości potrzebna jest ananasowi do ochrony przed larwami pasożytów i zakażeniami. U ludzi doskonale sprawdzi się jako środek wspomagający przy gojeniu się ran i oparzeń. W niektórych krajach bromelaina jest stosowana przy ukąszeniach owadów i ugryzieniach przez zwierzęta.

Na zatoki

Ananas charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwobrzękowymi. W połączeniu z rutozydem i wyciągiem z kwiatu bzu będzie dobrym suplementem w profilaktyce infekcji zatok przynosowych. Zatoki można wspomagać środkami takimi jak Bromelan, RenoPuren, Sinulan Forte. Popularne są także irygacje, czyli płukanie zatok roztworem soli fizjologicznej, a także inhalacje.

Odchudzanie

Bromelaina zawarta w ananasie posiada właściwości odchudzające gdyż przyśpiesza przemianę materii, a także oczyszcza organizm poprawiając mikrokrążenie i wspomagając usuwanie nadmiaru płynów z organizmu. Ananas jest również źródłem błonnika pokarmowego, który oczyszcza jelita z resztek pokarmowych i wspomaga proces detoksykacji organizmu.

Każdemu pokarmowi, który bierzemy do ust można przypisać pewnego rodzaju działanie prozdrowotne – na tym polega dietoterapia. Jednak biorąc pod uwagę stężenie pożądanej substancji w pokarmie jest to działanie profilaktyczne, uzupełniające. Aby dostarczyć właściwą dawkę leczniczego składnika przy celowanej terapii warto czasem sięgnąć po suplement diety. Oczywiście powinniśmy skonsultować to z naszym lekarzem

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Trwa akcja honorowego krwiodawstwa w Bogdanowie

25-01-2020 | Wyświetleń:148

W świetlicy wiejskiej w Bogdanowie trwa akcja honorowego krwiodawstwa.

Detoks alkoholowy - co zrobić ze skutkami alkohol…

22-01-2020 | Wyświetleń:116

Zachorowanie na alkoholizm jest z pewnością dużo prostsze aniżeli wyleczenie tego zaburzenia. Obecnie żadna ze stos...

Jak zadbać o swoje zatoki?

10-01-2020 | Wyświetleń:53

Zatoki pełnią bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Często jednak zdarza się, że nie funkcjonują tak, jak pow...

Jak pomóc sobie podczas odchudzania?

09-01-2020 | Wyświetleń:57

Wielu z nas chciałoby zrzucić zbędne kilogramy. Schudnięcie poprawia bowiem nie tylko nasz wygląd, ale także og&oa...

Jak dbać o wygląd swoich włosów?

09-01-2020 | Wyświetleń:59

Długie, lśniące włosy to marzenie bardzo wielu kobiet. Niewiele z nas jednak jest obdarzone tak hojnie przez naturę...

Jakie mydło do rąk stosować?

08-01-2020 | Wyświetleń:55

Dla niektórych osób dłonie stanowią bardzo ważny aspekt naszego wyglądu. Wielu uważa także, że zadb...

Pozostałe - zdrowie ...