fbpx

Ananas na zatoki

Wszystkiemu co wkładamy do ust można przypisać pewne właściwości lecznicze. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, na co działa dany pokarm. Są powszechnie znane właściwości niektórych warzyw czy owoców jak na przykład moczopędne działanie truskawek czy uodparniające cebuli. A co wiemy o ananasie?

Na stawy

Ananas ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe dzięki zawartości bromelainy. Doskonale sprawdzi się jako składnik diety osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów czy chorobie zwyrodnieniowej. Dodatkowo na choroby stawów stosuje się dietę bogatą w kolagen.

Na gojenie się ran

Bromelaina, która ma tak wiele właściwości potrzebna jest ananasowi do ochrony przed larwami pasożytów i zakażeniami. U ludzi doskonale sprawdzi się jako środek wspomagający przy gojeniu się ran i oparzeń. W niektórych krajach bromelaina jest stosowana przy ukąszeniach owadów i ugryzieniach przez zwierzęta.

Na zatoki

Ananas charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwobrzękowymi. W połączeniu z rutozydem i wyciągiem z kwiatu bzu będzie dobrym suplementem w profilaktyce infekcji zatok przynosowych. Zatoki można wspomagać środkami takimi jak Bromelan, RenoPuren, Sinulan Forte. Popularne są także irygacje, czyli płukanie zatok roztworem soli fizjologicznej, a także inhalacje.

Odchudzanie

Bromelaina zawarta w ananasie posiada właściwości odchudzające gdyż przyśpiesza przemianę materii, a także oczyszcza organizm poprawiając mikrokrążenie i wspomagając usuwanie nadmiaru płynów z organizmu. Ananas jest również źródłem błonnika pokarmowego, który oczyszcza jelita z resztek pokarmowych i wspomaga proces detoksykacji organizmu.

Każdemu pokarmowi, który bierzemy do ust można przypisać pewnego rodzaju działanie prozdrowotne – na tym polega dietoterapia. Jednak biorąc pod uwagę stężenie pożądanej substancji w pokarmie jest to działanie profilaktyczne, uzupełniające. Aby dostarczyć właściwą dawkę leczniczego składnika przy celowanej terapii warto czasem sięgnąć po suplement diety. Oczywiście powinniśmy skonsultować to z naszym lekarzem

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa

11-08-2020 | Wyświetleń:3232

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornicki...

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:635

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:869

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:204

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2126

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2283

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

Pozostałe - zdrowie ...