fbpx

Jak skutecznie się odchudzić?

Odchudzanie jest hasłem, na temat którego znajdziemy chyba najwięcej stron w Internecie, czy też artykułów w prasie kobiecej. Tematy dotyczące odchudzania rozpoczynają się na diecie, poprzez ćwiczenia, a kończą na suplementach.

Szukając informacji na temat odchudzania natkniemy się na strony, gdzie zamieszczone są cudowne sposoby na zgubienie wagi np. szklanka wody z cytryną na czczo, czy jedzenie pięciu owoców goi dziennie. Aby skutecznie zabrać się za gubienie zbędnych kilogramów, należy wiedzieć które elementy są najbardziej istotne, a które są tylko dopełnieniem.

Po pierwsze dieta

Dieta to ok. 70% sukcesu w całym procesie odchudzania. Pomijając wskazania zdrowotne, każda dieta jest skuteczna o ile doprowadzimy ją do końca. Równie ważny jak zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów jest proces wyprowadzania z diety, czyli ustalenie takiego jadłospisu, który będziemy mogli stosować do końca życia beż uszczerbku na zdrowiu. Proces wychodzenia z diety jest równie ważny dla uniknięcia efektu jojo.

Po drugie aktywność fizyczna

Trening jest odpowiedzialny za około 30% sukcesu całego procesu odchudzania. Ćwiczenia są potrzebne, aby przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, zintensyfikować metabolizm i nadać ciału oraz mięśniom pożądany kształt. Ćwiczenia są potrzebne do utrzymania ciała w dobrej kondycji i zdrowiu, jednak i bez nich da się stracić na wadze. Bez ćwiczeń efekt odchudzania nie będzie jednak aż tak cieszył oczu.

Suplement na odchudzanie                   

Każdy suplement na odchudzanie przyspiesza cały proces jednak nie zastąpi ujemnego bilansu kalorycznego i ćwiczeń. Jest on jedynie uzupełnieniem odchudzania, wspomagają organizm poprzez przyspieszenie spalania tłuszczu czy uzupełnienia niektórych witamin i mikroelementów. Suplement na odchudzanie może mieć również składniki, których brakuje w diecie np. białko, które jest składnikiem budulcowym naszego ciała i pomaga w regeneracji oraz wzroście tkanki mięśniowej.

Ostatnim elementem są zalecenia typu szklanka wody na czczo z cytryną, kawa kuloodporna, woda z ogórkiem itp. Są to pewnego rodzaju wisienki na torcie i o ile mają działanie prozdrowotne to ich wpływ na proces odchudzania jest znikomy. Najważniejsza jest dieta i aktywność fizyczna, o ile cieszymy się zdrowiem i nie borykamy np. z insulino opornością.

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:835

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:192

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2076

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2270

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

70 osób w kwarantannie

17-07-2020 | Wyświetleń:339

O 10 osób zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie. 

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 16…

16-07-2020 | Wyświetleń:1637

W powiecie obornickim znajdują się 82 osoby poddane kwarantannie.

Pozostałe - zdrowie ...