Skip to main content

Co wybrać: podpaski, tampony czy kubeczki menstruacyjne?

| nadesłane do eobornik | Zdrowie

Wszystko zależy od okoliczności, upodobań, doświadczeń i zdania naszego ginekologa. Bo wyboru mamy masę produktów, które mają za zadanie sprawić, aby miesiączka była jak najmniej uciążliwa dla kobiety. Producenci prześcigają się u ulepszaniu swoich produktów, dzięki czemu wybór jest coraz większy.

Podpaski

Kiedyś kojarzyły się z grubą warstwą waty z ceratką pod spodem. W sklepach można było dostać jeden lub dwa ich rodzaje. Obecnie co producent to inne rozmiary czy grubości. Możemy dostać podpaski pachnące rumiankiem, aloesem, ultra cienkie i te tradycyjne, na skąpy a także na bardzo obfity okres, długie czy też ze skrzydełkami. Generalnie dla każdego coś się znajdzie. Podpasek może używać każda kobieta.

Tampony

Wynalezione już w starożytnym Egipcie opatentowane zostały w USA w 1929 roku. Niesamowicie ułatwiają życie. Dzięki nim kobieta nie musi zachodzić w głowę czy przypadkiem podpaska nie odznacza się przez cienkie spodnie. Tampon daje możliwość założenia dowolnie wykrojonej bielizny podczas okresu a także korzystanie z basenu, masażu czy hydroterapii. Nie powinny z nich korzystać kobiety, które mają częste, nawracające infekcje dróg rodnych, skłonne do podrażnień i otarć lub są uczulone. Tampon można stosować nawet na noc, trzeba jednak pamiętać, aby go wymienić przed upływem ośmiu godzin.

Kubeczki menstruacyjne

Rozwiązanie ostatnio modne choć nie ma jeszcze znacznej liczby zwolenniczek. Dużym plusem jest oszczędność – kubeczek jest wielorazowy i koszt jego użytkowania jest dużo niższy niż podpasek czy tamponów, a do tego jest bardziej ekologiczny. Problemem jest jednak, że po każdym opróżnieniu kubeczka należy go umyć i osuszyć przed kolejną aplikacją. Może to być kłopotliwe szczególnie w publicznych toaletach. Przeciwwskazania do stosowania kubeczków są takie same jak do stosowania tamponów.

To, czy zdecydujemy się na podpaskę, tampon czy kubeczek menstruacyjny zależy od tego w czym czujemy się najlepiej. Są kobiety, które nie wyobrażają sobie okresu bez tamponów oraz takie które by sobie nigdy go nie zaaplikowały. Nie ważne czego używają ważne, żeby czuły się z tym komfortowo.

 

W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzyma...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...