Biotyna na włosy i paznokcie

W trosce o nasze wygląd i kondycje naszego ciała wiąż poszukujemy magicznej tabletki, która zadziała i zniweluje nasze deficyty. Na każdą musimy znaleźć cudowną substancję, która załatwi problem. A co pomoże na włosy i paznokcie?

Biotyna jako budulec włosów i paznokci

Biotyna zawiera w swojej strukturze atomy siarki, wchodzące w skład keratyny - budulca włosów i paznokci. Aby zauważyć rezultaty suplementowania biotyny należy ją przyjmować systematycznie przez około pół roku. Efektem suplementacji jest redukcja łamliwości paznokci, regeneracja płytki, zmniejszenie tendencji do rozdwajania się czy bruzdowania płytki paznokciowej. Jeśli chodzi o włosy efektów takich jak zmniejszenie łamliwości, wypadania włosów, nadanie blasku, można spodziewać się po ośmiu miesiącach suplementacji.

Na przetłuszczanie

Biotyna poprawia przepływ impulsów nerwowych w tkance podskórnej oraz skórze, co powoduje lepsze funkcjonowanie gruczołów potowych i łojowych. Można pokusić się o stwierdzenie, że biotyna redukuje również przetłuszczanie się włosów.

Jak przyjmować?

Suplementy zawierające biotynę należy przyjmować ok. dwóch godzin po posiłku. Ważne jest, aby przyjmować większe dawki biotyny w momencie spożywania dużej ilości jaj, ponieważ awidyna zawarta w białku jaja kurzego dezaktywuje i upośledza wchłanianie biotyny. Również alkohol upośledza wchłanianie biotyny z jelit. Poprawę wchłanialności biotyny możemy uzyskać łącząc ją z witaminami z grupy B (B5, B9, B12), magnezem oraz manganem.

W przypadku spożywania nadmiernej ilości suplementów z biotyną można zaobserwować objawy niepożądane takie jak bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka czy ogólne złe samopoczucie.

Biotyna w pokarmach

Biotynę możemy znaleźć w pokarmach takich wątroba wołowa, drożdże piwne, soja, żółtko jaja, orzechy włoskie, sardynki, kalafior, migdały, szpinak, marchew czy pomidory. Dodatkowo można wspomóc się suplementami zawierającymi biotynę np. Biotebal tabletki, Elid SR, Biotynox.

Oprócz suplementów i odpowiedniej diety należy również zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów. Szampony dobrane do rodzaju włosów na bazie naturalnych składników, odżywki a także profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie fryzjerskim zapewnią włosom wspaniały wygląd.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

W sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu n…

31-03-2020 | Wyświetleń:448

W związku z rozszerząjącą się epidemią koronawirusa w Polsce wprowadzone zostały kolejne ograniczenia...

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim

31-03-2020 | Wyświetleń:624

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach podała najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w powiecie ...

Zakażenie koronawirusem w jednej gminie

30-03-2020 | Wyświetleń:31445

Oba przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono w jednej gminie.

2000 zakażonych w Polsce. Są 2 osoby z powiatu o…

30-03-2020 | Wyświetleń:7788

Wg najnowszych danych liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 2000 osób. ...

Wzrosła liczba osób przebywających w kwarantann…

30-03-2020 | Wyświetleń:2043

Wzrosła liczba osób przebywających w kwarantannie domowej na terenie powiatu obornickiego. ...

Trwają zbiórki na szpitale

29-03-2020 | Wyświetleń:363

W całym powiecie obornickim trwają zbiórki dla szpitali i ich personelu.

Pozostałe - zdrowie ...