fbpx

Biotyna na włosy i paznokcie

W trosce o nasze wygląd i kondycje naszego ciała wiąż poszukujemy magicznej tabletki, która zadziała i zniweluje nasze deficyty. Na każdą musimy znaleźć cudowną substancję, która załatwi problem. A co pomoże na włosy i paznokcie?

Biotyna jako budulec włosów i paznokci

Biotyna zawiera w swojej strukturze atomy siarki, wchodzące w skład keratyny - budulca włosów i paznokci. Aby zauważyć rezultaty suplementowania biotyny należy ją przyjmować systematycznie przez około pół roku. Efektem suplementacji jest redukcja łamliwości paznokci, regeneracja płytki, zmniejszenie tendencji do rozdwajania się czy bruzdowania płytki paznokciowej. Jeśli chodzi o włosy efektów takich jak zmniejszenie łamliwości, wypadania włosów, nadanie blasku, można spodziewać się po ośmiu miesiącach suplementacji.

Na przetłuszczanie

Biotyna poprawia przepływ impulsów nerwowych w tkance podskórnej oraz skórze, co powoduje lepsze funkcjonowanie gruczołów potowych i łojowych. Można pokusić się o stwierdzenie, że biotyna redukuje również przetłuszczanie się włosów.

Jak przyjmować?

Suplementy zawierające biotynę należy przyjmować ok. dwóch godzin po posiłku. Ważne jest, aby przyjmować większe dawki biotyny w momencie spożywania dużej ilości jaj, ponieważ awidyna zawarta w białku jaja kurzego dezaktywuje i upośledza wchłanianie biotyny. Również alkohol upośledza wchłanianie biotyny z jelit. Poprawę wchłanialności biotyny możemy uzyskać łącząc ją z witaminami z grupy B (B5, B9, B12), magnezem oraz manganem.

W przypadku spożywania nadmiernej ilości suplementów z biotyną można zaobserwować objawy niepożądane takie jak bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka czy ogólne złe samopoczucie.

Biotyna w pokarmach

Biotynę możemy znaleźć w pokarmach takich wątroba wołowa, drożdże piwne, soja, żółtko jaja, orzechy włoskie, sardynki, kalafior, migdały, szpinak, marchew czy pomidory. Dodatkowo można wspomóc się suplementami zawierającymi biotynę np. Biotebal tabletki, Elid SR, Biotynox.

Oprócz suplementów i odpowiedniej diety należy również zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów. Szampony dobrane do rodzaju włosów na bazie naturalnych składników, odżywki a także profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie fryzjerskim zapewnią włosom wspaniały wygląd.

Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa

11-08-2020 | Wyświetleń:3222

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie obornicki...

Rekord zakażeń koronawirusem, 13 zgonów

07-08-2020 | Wyświetleń:635

W Polsce odnotowano kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem. 

Dobowy rekord zakażeń Covid-19

04-08-2020 | Wyświetleń:869

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 680 przypadkach zakażenia koronawirusem.

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń

03-08-2020 | Wyświetleń:204

W poniedziałek odnotowano w Polsce 575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie obornickim 22…

22-07-2020 | Wyświetleń:2126

W powiecie obornickim żadna osoba nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroc…

19-07-2020 | Wyświetleń:2283

W niedzielę 19 lipca odnotowano w Polsce 358 nowych przypadków zakażeń Covid-19.

Pozostałe - zdrowie ...