Chcesz jak najszybciej wrócić do zdrowia po urazie palca? Załóż ortezę i pozwól organizmowi na samodzielną regenerację!
Czas leczy rany – to powiedzenie jak ulał pasuje do zdecydowanej większości typowych kontuzji kończyny górnej, jakich można się nabawić podczas amatorskiego uprawiania sportu.
Konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego przytrafia się niezwykle rzadko. Zwykle wystarczy odpowiednie nastawienie i silne usztywnienie w obrębie uszkodzonej części ciała, a także wykonywanie zaleconych przez lekarza ćwiczeń. O resztę zadba naturalna zdolność ludzkiego organizmu do regeneracji. Stosowanie ortezy na palec może być w tym wszystkim dużym ułatwieniem.
Ograniczenie niepotrzebnych ruchów nie tylko skutecznie łagodzi ból, ale też pozytywnie wpływa na gojenie
Upadek podczas jazdy na nartach, intensywna gra w siatkówkę, koszykówkę oraz wiele innych aktywności fizycznych wiąże się dużym ryzykiem wybicia, zwichnięcia lub złamania palca. Sposób leczenie i rehabilitacji lekarz dobiera w zależności od rodzaju i stopnia urazu. Maksymalne usztywnienie zapewniałoby włożenie ręki w gips – trzeba jednak pamiętać, że to rozwiązanie wyjątkowo mało komfortowe. Choćby z uwagi na ciężar masywnego opatrunku czy trudności z zachowaniem higieny osobistej. Dlatego jeśli tylko gips nie okaże się absolutnie konieczny, warto poszukać alternatywnej metody stabilizacji. Orteza na palec nada się w takich przypadkach idealnie. Zgodnie ze słowami przedstawicieli firmy Mega Medic: tego rodzaju sprzęt daje możliwość usztywnienia wyłącznie kontuzjowanej części ciała, dzięki czemu nie ma konieczności unieruchamiania całej ręki. Kolejną dużą zaletą specjalistycznych stabilizatorów będzie wysoki stopień elastyczności, co pozwala łatwo dopasować je do indywidualnej budowy anatomicznej.
Ze względu na swoją budowę orteza na palec może być przeznaczona tylko na prawą lub lewą rękę
Trzeba przy tym mieć świadomość, że sprzęt medyczny ma swoje ograniczenia. Konstrukcja niektórych modeli sprawia, że można je stosować jedynie na jednej dłoni. Delikatne wygięcia kości paliczkowych powodują brak idealnej symetrii tych samych palców na obu rękach. Tutaj warto jeszcze podkreślić odmienność struktury kciuka. Z tego względu stabilizatory przeznaczone na palec przeciwstawny kompletnie nie nadają się do zakładania gdziekolwiek indziej. Przed złożeniem zamówienia w sklepie medycznym trzeba dokładnie zapoznać się ze specyfikacją oglądanego produktu. A w razie potrzeby skonsultować się z kompetentnym pracownikiem, który będzie w stanie rozjaśnić wszelkie wątpliwości oraz zarekomendować rozwiązanie adekwatne do konkretnego przypadku.