fbpx

Odchudzanie – 5 zdrowych tricków

Odchudzanie nie jest prostym procesem i coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę. Niestety zdrowe diety nie zawsze dają efekty, a na schudnięcie przy ich stosowaniu często trzeba długo czekać. Wiele osób decyduje się więc na zastosowanie głodówek i niezdrowych diet, które co prawda dają natychmiastowe efekty, ale zazwyczaj kończą się one efektem jo-jo, a poza tym mają niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Może więc warto przekonać się o tym, jakie są proste sposoby, na skuteczne odchudzanie? Znaleźliśmy dla was kilka skutecznych tricków, które naprawdę mogą wam pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów i zadbać o sylwetkę - piszą eksperci od utrzymania wagi z https://greenbarleyplus.pl/.

  1. Przed jedzeniem wypij szklankę wody

To sposób, który pomaga ograniczyć apetyt i ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia. Wiele osób trzyma się zasady niepicia napojów w czasie i przed obiadem. Jednak woda może zapełnić żołądek, a dzięki temu szybko poczujemy się najedzeni. Wystarczy, więc przed każdym posiłkiem wypić szklankę wody mineralnej lub wody z sokiem z cytryny. Taki napój poprawi trawienie. Lepiej jednak nie sięgać po napoje słodzone typu gazowane wody i napoje, soki sklepowe owocowe i warzywne. Mają one za dużo kalorii co może przyczynić się do spowolnienia metabolizmu i odkładania się większej ilości tkanki tłuszczowej.

  1. Do każdego posiłku włącz naturalny spalacz tłuszczu

Na temat spalaczy tłuszczu ostatnio jest bardzo głośno. Są to preparaty, które mają wspomagać odchudzanie. Trzeba jednak pamiętać, że nie konieczne jest sięganie po suplementy diety, ponieważ spalacze tłuszczu występują również w naturze i jest ich naprawdę sporo. Ich zadaniem jest pobudzenie organizmu do spalania większej ilości tkanki tłuszczowej, co więc oznacza, że prowadzą one do zmniejszenia się masy ciała. Włączenie naturalnych spalaczy tłuszczu do codziennej diety może więc dawać zaskakujące pozytywne efekty. Do listy naturalnych spalaczy należy:
• Kofeina,
• Imbir,
• Zielona herbata,
• Zielona kawa,
• Cytrusy,
• Cynamon,
• Kurkuma,
• Czerwona ostra papryka,
• Jabłka.

Do każdego dania w ciągu dnia można więc z powodzeniem dodawać jeden lub dwa spalacze tłuszczu. Przykładowo do pierwszego posiłku na diecie odchudzającej można dodać pokrojone jabłko i cynamon. Te dodatki idealnie nadają się do owsianki. Przed obiadem i w jego trakcie możemy wypić szklankę zielonej herbaty, a do posiłku dodać czerwoną ostrą paprykę. Kolacja powinna być nieco łagodniejsza, więc możemy pozwolić sobie na spożycie porcji owoców cytrusowych, a do tego zjedzenie niskotłuszczowych naleśników, czy też dowolnego posiłku. Jeżeli do każdego dania w ciągu doby dodamy jeden spalacz tłuszczu, to organizm na bieżąco będzie spalał spożywane kalorie, a dodatkowo pobudzi organizm do utleniania tłuszczu, który gromadzi się w naszym ciele.

  1. Znajdź czas na więcej ruchu

Nie ma nic lepszego niż sport na odchudzanie. To zdanie wielu specjalistów i naukowców. Nie można zaprzeczyć temu, że ruch pobudza organizm do procesów, które wspierają i przyśpieszają odchudzanie. Osoby, które są na diecie i chcą w szybkim czasie stracić kilka zbędnych kilogramów powinny w codzienny harmonogram włączyć około pół godziny przeznaczonych na trening odchudzający. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie ćwiczenia i nie każda dyscyplina sportu pozwoli nam na sprawne odchudzanie. Jeżeli naszym celem jest wyszczuplenie sylwetki, to najlepiej zrobimy, jeśli codziennie będziemy biegać. A jeszcze lepsze wyniki osiągniemy, jeżeli połączymy bieganie z treningiem interwałowym.

  1. Zrezygnuj z jedzenia węglowodanów

Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć węglowodanów ze swojej codziennej diety. Ten składnik jest szczególnie ważny dla organizmu człowieka i daje mu niezbędną do prawidłowego funkcjonowania energię. Węglowodany w organizmie zamieniają się w glikogen, który pobudza do pracy mózg, a także układ mięśniowy. Jeśli więc całkowicie wykluczymy węglowodany z diety, to dojść może do spowolnienia pracy tych układów i zmniejszenia się naszej wydajności. Trzeba jednak wiedzieć, że według badań to właśnie węglowodany przyczyniają się do zwiększenia się masy tłuszczowej. Im więcej ich jemy, tym więcej tkanki tłuszczowej powstaje, ponieważ organizm nie jest w stanie wykorzystać nadwyżki spożywanych kalorii, więc zamienia je w zapas tkanki tłuszczowej. Lepiej więc ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów do minimum.

  1. Zadbaj o regularny tryb życia

To w jaki sposób funkcjonujemy ma ogromny wpływ na pracę całego organizmu. Jeśli dojdzie do zaburzeń w pracy procesów biochemicznych, to główną przyczyną tego może być nieprawidłowy sposób odżywiania się, za mała ilość snu, czy niewystarczające dotlenienie. Przy odchudzaniu takie drobnostki, jak właśnie godziny posiłków, czy ilość snu mają znaczenie. Jeżeli więc chcemy zmniejszyć masę tłuszczową ciała to niezbędne jest prowadzenie regularnego tryby życia. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdego dnia posiłki mają odbywać się o podobnych porach dnia, a do spania mamy kłaść się o tych samych godzinach.

SARS-CoV-2 – raport od 10.04 do 16.04.2021 dla p…

18-04-2021 | Wyświetleń:558

Od 10.04 do 16.04.2021, liczba zakażeń SARS-CoV-2 w powiecie obornickim niestety wzrosła.

Farmaceuci zyskali nowe uprawnienia (film)

18-04-2021 | Wyświetleń:193

16 kwietnia weszło w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozs...

Powstanie superkombinezon przyszłości

15-04-2021 | Wyświetleń:250

To może być rewolucja w branży medycznej i militarnej. Firma FLIR Systems ogłosiła właśnie, że wygrał...

Kto powinien skorzystać z diety pudełkowej?

12-04-2021 | Wyświetleń:113

Najlepszy catering dietetyczny, to nie dość nowe, natomiast teraz niezwykle znane wyjście dla osób, jakie s...

Raport szczepień na Covid-19 - 11.04.2021

11-04-2021 | Wyświetleń:245

W tygodniu od 05.0 do 11.04.2021 w powiecie obornickim  wykonano 1 939 szczepień, czyli o 1 241 mniej niż w ...

SARS-CoV-2 – raport od 03 do 09.04.2021 dla powi…

10-04-2021 | Wyświetleń:548

Podsumowujemy minione 7 dni. Od 03 do 09.04.2021, w tygodniu z  Świętami Wielkiejnocy w Powiecie Obornickim stwie...

Pozostałe - zdrowie ...