fbpx

Jak wykorzystać mgiełkę do włosów? 3 propozycje zastosowań

Mgiełki do włosów to wyjątkowe produkty, które coraz częściej znaleźć można na półkach drogerii oraz w sklepach internetowych producentów kosmetyków do włosów. Ich właściwości doceniają zarówno zapalone włosomaniaczki, jak i osoby, które dopiero uczą się potrzeb swoich włosów. Co czyni mgiełki wartymi uwagi? Przede wszystkim ich użyteczność! Tego rodzaju produkty zwykle mogą być stosowane na więcej niż jeden sposób, co zdecydowanie ułatwia nam kompleksowe dbanie o włosy. Sprawdź, co warto wiedzieć o mgiełkach do włosów i poznaj trzy metody ich wykorzystania.

Mgiełki do włosów — jak ich używać?

Mgiełki to zdecydowanie jedne z najbardziej uniwersalnych kosmetyków do włosów! Większość dostępnych na rynku produktów tego rodzaju można stosować zarówno na sucho, jak i na mokro. Dzięki temu możesz w każdej chwili wykorzystać je do zadbania o wygląd i kondycję pasm. Większość z opakowań tych kosmetyków z powodzeniem zmieści się do damskiej torebki — taki produkt możesz mieć zawsze przy sobie. Mgiełki do włosów bazujące na naturalnych składnikach znajdziesz w ofertach wielu rozpoznawalnych producentów, na przykład w sklepie marki Anwen na stronie https://sklepanwen.pl/kategoria/mgielki-do-wlosow

Mgiełki do włosów — przywróć pasmom świetny wygląd!

Mgiełki do włosów to produkty o bardzo lekkiej konsystencji, często na pierwszy rzut oka nieróżniące się wyglądem od zwykłej wody. W ich składzie znaleźć można jednak cenne składniki kondycjonujące i odżywcze, które nadają tym produktom unikalne właściwości. Zastosowanie odpowiednio dobranej do danego typu włosów mgiełki to prosty sposób na natychmiastową poprawę wyglądu pasm — by je wygładzić i nadać im blasku, wystarczy rozpylić odrobinę produktu na włosach, a następnie wczesać. Najlepsze efekty w tym zakresie dają kosmetyki o emolientowych składach. Te składniki pozwalają na uzyskanie niemal natychmiastowego efektu wygładzenia i nabłyszczenia. Na rynku dostępne są także mgiełki do włosów kręconych, które można wykorzystać do reanimacji skrętu — spryskane nimi i wystylizowane z ich użyciem włosy wracają do pięknych loków lub fal.

Mgiełki do włosów jako podkład pod olej

Jeśli tak jak wiele włosomaniaczek wprost uwielbiasz olejowanie, z pewnością wiesz, jak duże znaczenie ma odpowiedni podkład. Dzięki niemu używany w zabiegu olej ma szansę lepiej wniknąć w strukturę włosów i dostarczyć im nawilżenia. Jeśli jesteś fanką olejowania na podkład, do stworzenia nawilżającej warstwy na pasmach możesz wykorzystać posiadaną mgiełkę do włosów. Po prostu spryskaj produktem włosy, a następnie rozprowadź na nich olej.

Mgiełki do włosów — ochrona i nawilżenie

Właściwości kondycjonujące mgiełek sprawiają, że często wykorzystuje się je jako produkty do ochrony włosów przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami. Wśród tego rodzaju zastosowań można wymienić aplikowanie mgiełki z emolientami w składzie przed rozczesywaniem. Na skutek tego zabiegu pasma zostają pokryte ochronnym, wygładzającym filmem, który ułatwia rozplątywanie kołtunów i redukuje tarcie szczotki po włosach. Niektóre z dostępnych na rynku mgiełek wyposażone są w filtry UV, dzięki czemu zapewniają dobry poziom ochrony pasm przed mocnym słońcem.