fbpx

Pomada i kredka do brwi - jak stosować te kosmetyki?

Pomada do brwi i kredka do brwi to najczęściej używane kosmetyki do makijażu brwi. Różnią się one jednak, jeśli chodzi o sposób aplikacji i efekt. Jakie są różnice pomiędzy tymi produktami, jakie rezultaty możemy uzyskać z ich pomocą i dla kogo są polecane, dowiecie się z poniższego wpisu.

Dla kogo sprawdzi się kredka do brwi?

Kredka do brwi to dobry wybór dla osób, które oczekują delikatnego efektu wypełnienia. Z jej pomocą można wykonać makijaż brwi na wiele sposobów. Dla posiadaczy przerzedzonych brwi sprawdzą się cienkie, precyzyjne kredki, za pomocą których możemy dorysować pojedyncze włoski czy nawet zupełnie zmienić kształt łuku brwiowego. Z użyciem klasycznej, grubszej kredki możemy natomiast wypełnić kontur brwi, maskując przy tym ubytki czy przerzedzenia, a także nadać nowy, pożądany kształt brwiom.

Kredki do brwi występują w wielu formach - automatyczne, wysuwane czy klasyczne, które należy temperować. Zdecydowanym atutem kredki jest szybkość jej użycia, a także prostota używania - nie potrzeba dodatkowych akcesoriów, takich jak pędzelek. Jest to także bardzo szybki sposób na poprawę wyglądu łuku brwiowego. W sklepie internetowym topestetic.pl dostępny jest duży wybór kredek do brwi w różnych formach i odcieniach. Znajdziecie je pod linkiem: https://www.topestetic.pl/kredka-do-brwi

Ważne jest, by odcień kredki był dobrany do koloru włosów - wybór odcieni jest bardzo szeroki, więc każdy powinien znaleźć odpowiedni kolor dla siebie.

Dla kogo sprawdzi się pomada do brwi?

Pomada do brwi to produkt zamknięty w słoiczku w formie kremowego pigmentu. Ta forma kosmetyku sprawdzi się dla osób, które oczekują bardziej zdefiniowanego efektu, mocniejszego podkreślenia łuku brwiowego.

Używając pomady z odpowiednio cienkim pędzlem, możemy również dorysować pojedyncze włoski, natomiast ten typ kosmetyku szczególnie sprawdzi się dla osób, które chcą nadać nowy kształt swoim brwiom, uzupełnić ubytki, a także dokładnie wyrysować kontur łuku brwiowego. Najlepsze pomady do brwi znajdziecie w sklepie internetowym Topestetic pod linkiem: https://www.topestetic.pl/pomada-do-brwi.

Jak stosować kredkę do brwi?

Jeśli wybraliśmy już kredkę, która spełnia nasze oczekiwania pod względem odcienia, a także grubości, możemy przystąpić do wykonania makijażu.

W pierwszej kolejności warto przeczesać brwi grzebyczkiem, by ułożyć włoski w odpowiedni sposób - wiele kredek posiada już specjalną szczoteczkę, co znacznie ułatwia stylizację brwi. Następnie, w zależności od pożądanego efektu z pomocą kredki należy dorysować pojedyncze włoski w miejscach, gdzie widoczne są ubytki. Linie powinny odzwierciedlać sposób, w jaki naturalnie układają się włosy w łuku brwiowym. Z pomocą kredki można również wyrysować cały łuk brwiowy - delikatnie podkreślając początek brwi, stopniowo nasilając natężenie pigmentu przy zewnętrznej końcówce brwi. Najlepiej zacząć od zaznaczenia dolnej granicy łuku brwiowego, po czym wypełnić całość kształtu.

Jak stosować pomadę do brwi?

Pomadę najlepiej nakładać za pomocą pędzelka. Może to być mały, płaski pędzel, lub ścięty - sprawdzą się tu zarówno pędzle z naturalnego, jak i syntetycznego włosia. 

Po przeczesaniu brwi grzebykiem czy szczoteczką, należy nałożyć pomadę na dolną krawędź łuku brwiowego. Najlepiej zacząć rysunek od środkowej części brwi, ponieważ duża ilość pomady na pędzlu powoduje silniejsze natężenie pigmentu. Kolejne ruchy pędzlem będą pozostawiać na skórze mniejszą ilość pigmentu, następnie można zatem wyrysować początek łuku brwiowego, który powinien być jaśniejszy w stosunku do zewnętrznego końca brwi.

Kredka do brwi i pomada do brwi to najpopularniejsze kosmetyki do makijażu brwi. W zależności od oczekiwanych efektów, możemy wybrać produkt, który będzie w pełni odpowiadał naszym preferencjom i nada efekt podkreślenia łuku brwiowego.