fbpx

Ubezpieczenie kampera

Podróżowanie samochodem kempingowym ma wiele zalet, jak choćby komfort decydowania o przebiegu i czasie trwania podróży czy możliwość zatrzymania się i urządzenia noclegu w dowolnym miejscu na świecie. Wybierasz się na urlop kamperem? Zadbaj o ubezpieczenie, które uchroni Cię przed skutkami kolizji drogowej lub wypadku.

Każdy Polak z utęsknieniem wyczekuje momentu, kiedy będzie mógł zostawić troski, zmartwienia i wszystkie codzienne obowiązki daleko za sobą. Jak można przeczytać w raporcie sporządzonym przez firmę Kongsberg Automotive „Polak jedzie na wakacje”, dla naszych rodaków najważniejszy jest komfort podróży, dlatego tak często na środek transportu obierają samochód. Niestety mało kto pamięta o ubezpieczeniu, jak pokazują zgromadzone przez firmę dane – jedynie 20 proc. ankietowanych wspomniało o tej kwestii. A jest ona ważna, jak nie najważniejsza.

Co musisz wiedzieć o ochronie ubezpieczeniowej?

Wybór właściwego pakietu ubezpieczeniowego to nie jest taka prosta sprawa, jak się z pozoru może wydawać. Zanim przejdziemy do wyboru polisy, trzeba zdecydować, czy ubezpieczyć wartość początkową kampera. Niestety wybierając tę opcję cena składki będzie zdecydowanie wyższa. Na koszt polisy ma wpływ wiele czynników, do których zalicza się m.in. wartość pojazdu i rodzaj przyczepy. Rynek ubezpieczeniowy obfituje w pakiety ubezpieczeniowe dla właścicieli kamperów, jednak oferty poszczególnych firm mogą różnić się od siebie pod względem cenowym. Dobrze jest zatem skorzystać z internetowych porównywarek ubezpieczeń i bliżej przyjrzeć się poszczególnym ofertom.

Polisy dla kamperów w Europie

Wszyscy dobrze wiedzą, jak wygląda sytuacja ubezpieczeniowa dla nietypowych pojazdów na rynku polskim. Firmy ubezpieczeniowe patrzą mało przychylnym okiem na właścicieli pojazdów innych niż osobowe. Inaczej jest za to w innych krajach europejskich, np. w Wielkiej Brytanii dla posiadaczy kamperów oferowane są ubezpieczenia o nazwie Motorhome insurance. Jedną z firm mających w swojej ofercie takie polisy jest Lancaster Insurance. Jest to pakiet ubezpieczeniowy, którego warunki są indywidualnie dostosowywane do ochranianego pojazdu oraz oczekiwań jego właściciela. Pozostaje tylko liczyć na to, że polscy ubezpieczyciele wezmą przykład z brytyjskich i wkrótce także w ich ofertach pojawią się takie polisy.

Ofertę firmy można znaleźć na stronie https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.