fbpx

Parownice Tecnovap - nowy wymiar sprzątania w Twojej firmie

Zmywanie dużych powierzchni może zajmować sporo czasu, a przy tym być mało efektywne - tak jest z podłogami, do których odświeżania używa się tradycyjnych mopów - powierzchnie długo pozostają wilgotne, co w konsekwencji może prowadzić do nieestetycznych smug. Jest na to nowoczesne rozwiązanie, czyli zmywanie za pomocą pary - jakie urządzenia dają takie możliwości?

Zaawansowane parownice TECNOVAP

Urządzenia, jakimi są parownice TECNOVAP, czyszczą i dezynfekują powierzchnie przy wykorzystaniu pary wodnej. Ich działanie jest bardzo proste - składają się ze specjalnego bojlera ze stali nierdzewnej, w którym znajduje się woda, a także z lancy parowej, przez którą wydostaje się strumień pary wodnej.

Aby w urządzeniu została wytworzona para wodna, to bojler wyposażony jest w wysokiej jakości grzałki, które w zależności od rodzaju oraz innych czynników mogą zagotować 1 litr wody nawet w minutę. Ilość wyrzucanej przez lancę pary wodnej można indywidualnie regulować i dostosować do swoich potrzeb oraz preferencji.

Para wodna, która pozostawia suche i czyste powierzchnie

Para wodna, która jest generowane przez parownice TECNOVAP, odznacza się wyjątkowymi właściwościami - jest to tzw. "sucha para", która świetnie czyści i dezynfekuje, ale nie pozostawia przy tym wilgotnych i nieprzyjemnych powierzchni. Dzięki temu sprzątanie jest znacznie bardziej wydajne, efektywniejsze, a także przyjemniejsze.

Te zaawansowane urządzenia swoją skuteczność zawdzięczają również temu, że generowana w nich para wodna osiąga wysoką temperaturę od 140 do nawet 180 stopni Celsjusza, a to gwarantuje znacznie lepszą dezynfekcję czyszczonych powierzchni. Ponadto para wodna wydostaje się pod bardzo wysokim ciśnieniem, dzięki czemu cząsteczki brudu są dużo łatwiejsze do usunięcia.

Jakie powierzchnie można czyścić z pomocą parownicy?

Parownice TECNOVAP mają bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim można je stosować do różnego rodzaju posadzek, z takich materiałów jak beton, kamień, drewno czy tworzywa sztuczne. Ponadto parownicą efektywnie czyści się powierzchnie szklane, metalowe, a także armaturę łazienkową i kuchenną, dywany, metal czy płyty grzewcze.

Urządzenia te są dostępne w kilku rodzajach i mogą różnić się zarówno swoim rozmiarem, jak i zastosowaniem. Można wśród nich wyróżnić małe myjki parowe, jak i duże parownice TECNOVAP. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty w sprzątaniu i dezynfekcji, to warto wybrać urządzenie, które najlepiej będzie wpisywać się w nasze potrzeby. Parownice zależnie od rodzaju świetnie sprawdzą się w domowych warunkach oraz przemysłowych.

Sprawdź także profesjonalne maszyny czyszczące Multi-matic.pl do mycia podłóg i posadzek.