fbpx

A może praca jako opiekunka w Niemczech?

Na szczęście minęły już czasy, kiedy o pracę w Polsce było bardzo ciężko i ludzie musieli zadowolić się tym, co akurat było dostępne na rynku. Często oznaczało to, że wielu pracowało w branżach, czy zawodach które nie były związane z ich wykształceniem oraz zainteresowaniami. Skutkowało to frustracją i narastającym niezadowoleniem. Do tego wszystkiego dochodziły niskie zarobki, kiepskie godziny pracy, czy praca na tak zwanych umowach śmieciowych. Obecny rynek znacząco różni się od tego obrazu i dzisiaj z większą świadomością i swobodą możemy kształtować swoją karierę zawodową. Pracownicy mają szeroki wybór możliwości zawodowych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jeśli chodzi o pracę poza Polską to tutaj bardzo ciekawą opcją wydaje się praca opiekunki w Niemczech. Ma ona wiele zalet, które wiążą się zarówno z łatwością wejścia do tego zawodu, jak i z wysokimi zarobkami oraz dużą elastycznością jeśli chodzi o czas i miejsce pracy. Najbardziej popularnym kierunkiem wyjazdów zarobkowych dla opiekunki są nasi zachodni sąsiedzi, bowiem właśnie tam z roku na rok dynamicznie rośnie liczba seniorów, którzy wraz z wiekiem padają ofiarą różnych urazów oraz chorób. Przez to tracą możliwość samodzielnego funkcjonowania i zdani są na łaskę oraz opiekę osób trzecich. Niestety, jeśli takiej opieki nie jest w stanie zapewnić rodzina, to trzeba zwrócić się o pomoc do opiekunki osoby starszej.

Praca jako opiekunka w Niemczech polega na całodobowej opiece nad seniorem w miejscu jego zamieszkania. Opiekunka seniora służy pomocą swojemu podopiecznemu w wykonywaniu wszelkich czynności życiowych - od higieny osobistej, ubierania, jedzenia, po zakupy, czy pranie i sprzątanie. Dlatego aby pracować jako opiekunka w Niemczech nie jest potrzebne formalne wykształcenie, a raczej doświadczenie praktyczne w opiece nad seniorem oraz umiejętności prowadzenia domu tj. gotowania, sprzątania czy zajmowania się ogrodem. Oczywiście wymagana jest także znajomość języka niemieckiego. Jednak nie musi być ona biegła. Wystarczy, że bez większego problemu dogadujemy się z podopiecznym lub jego rodziną.

Więcej informacji na temat pracy opiekunki w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/