fbpx

Trawa boiskowa - czym się charakteryzuje?

Jeżeli zdarza ci się oglądać mecze piłki nożnej, być może zastanawiałeś się nad tym, jak to możliwe, że trawa na murawie boiska jest w tak dobrym stanie, mimo agresywnego obchodzenia się z nią. Bieganie w butach z korkami, wślizgi, uderzenia piłką. Mimo to po 90 minutach gry murawa nadal wygląda jak nowa.

Tajemnicą sukcesu są odpowiednio dobrane nasiona traw. Trawa sportowa to specjalny gatunek, który charakteryzuje się mocniejszym splotem i większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Nasiona trawy są specjalnie selekcjonowane, co ma olbrzymie znaczenie dla uzyskania murawy o odpowiednich parametrach. Jeżeli i ty chcesz założyć sobie trawnik sportowy, ale nie wiesz, od czego zacząć, co może być ci potrzebne, a także jakich gatunków traw trzeba użyć, serdecznie zapraszamy do tego artykułu.

Co lepsze — dedykowane nasiona traw czy gotowa mieszanka traw?

Należy rozróżnić przeznaczenie trawy, którą chcemy wykorzystać w swoich ogrodach. Jeżeli interesuje cię tylko ładny, reprezentacyjny trawnik, po którym nikt nie będzie chodził i tylko od czasu do czasu będziesz go kosił, polecamy trawy ozdobne, występujące w wielu rodzajach. Mogą one wymagać częstego koszenia, niezbędnego do właściwej pielęgnacji i utrzymania atrakcyjnego wyglądu. W przypadku chęci uzyskania wytrzymałego trawnika, odpornego na intensywne użytkowanie, np. grę w piłkę, polecana jest trawa boiskowa. Nasiona traw kostrzewa czerwona lub kostrzewa owcza będą jednym z lepszych wyborów. Pamiętaj, jednak że dla uzyskania prawidłowego wzrostu, niezbędne okaże się stworzenie właściwych warunków. Ziemia, w której nasiona traw zostaną zasiane, musi im dostarczać odpowiedniej ilości składników odżywczych. Do tego celu wykorzystać można nawóz jesienny, dostępny w opakowaniach o różnej pojemności i wadze.

Gdzie kupować najlepsze gatunki traw online?

Nie masz czasu na to, aby chodzić po centrach ogrodniczych i porównywać dostępne tam gatunki traw? Jeśli tak, to najlepsze nasiona traw można również kupić przez internet, bez wychodzenia z domu. Specjalistyczne sklepy internetowe oferują bardzo duży wybór produktów w rozsądnych cenach. To jednak nie wszystko, w ich ofercie znajduje się także wiechlina łąkowa czy coś znacznie bardziej przyziemnego, jak cebula Bila, która jest odmianą późną. Ile zatem może kosztować opakowanie nasion traw sportowych? Z pewnością jest ono droższe od traw ozdobnych, ale uzyskany dzięki nim rezultat z pewnością jest wart ceny, którą musimy za nie zapłacić.