fbpx

Solidne pale CFA od De Waal

Ponad pół wieku działalności firmy De Waal owocuje ogromnym doświadczeniem w zakresie wykonywania fundamentów specjalnych. De Waal to przede wszystkim palowanie fundamentów – w tym niezastąpione palowanie CFA, które sprawdza się nawet w trudnych warunkach. Po usługi De Waala warto sięgnąć zawsze wtedy, gdy zależy nam na jakości i bezpieczeństwie budowy.

De Waal – sprawdzony partner w inwestycji

Firma De Waal istnieje na rynku europejskim od 1959 roku i w tym czasie wiele razy wyróżniała się innowacyjnymi rozwiązaniami, jak choćby opatentowaniem w 1989 roku pali przemieszczeniowych. Przez te wszystkie lata De Waal zyskał uznanie jako niezawodny i godny zaufania partner w biznesie. Zakres usług firmy obejmuje palowanie fundamentów, zabezpieczenie wykopów i badania gruntu. W swojej pracy De Waal stawia na bezpieczeństwo i trwałość inwestycji przy jednoczesnym optymalizowaniu kosztów. Do jednej z najczęściej wykonywanych usług należą pale CFA.

Pale CFA do zadań specjalnych

Ze względu na swoje liczne właściwości furorę od lat robią pale wiercone CFA, czyli Continous Flight Auger. Spotkać je można też pod polską nazwą jako pale FSC, czyli pale wiercone wykonane przy pomocy świdra ciągłego osadzonego na rurowym rdzeniu. Pale CFA wykorzystuje się przede wszystkim do gruntów spoistych twardoplastycznych i niespoistych o wysokim zagęszczeniu. Palowanie tą metodą sprawdzi się nawet w trudnych warunkach i na podmokłym czy nierównym gruncie. Można je stosować zatem w piaskach, glinach, żwirach, namułach czy miękkich skałach. Pale CFA od De Waala służą często także do zabezpieczenia budowy i okolicznych budynków przed osuwaniem się. Właśnie dlatego pale CFA są niezastąpione w miejskim, mocno zagęszczonym środowisku. Za palowaniem CFA przemawia też niski hałas i brak wibracji.

Parametry techniczne pali CFA są zróżnicowane i dostosowane do potrzeb. De Waal wykonuje pale CFA o średnicy 300, 400, 500 i 600 mm i długości maksymalnej 30 m. Natomiast nośność pali CFA zależy od warunków gruntowych o może wynosić do 2000 kN.

Kompleksowe palowanie fundamentów i zabezpieczanie wykopów

De Waal to jednak nie tylko pale CFA, ale także kompleksowe palowanie fundamentów, w tym: pale prefabrykowane, pale SDP, pale wkręcane i pale wbijane. Wybór technologii dobierany jest pod konkretną budowę. Wieloletnie doświadczenie firmy oraz posiadanie nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu pozwala na dostosowanie i posadowienie dowolnego obiektu z uwzględnieniem wymogów klienta, potrzebnej technologii i optymalnych kosztów.

Poza palowaniem De Waal zajmuje się także profesjonalnym zabezpieczaniem wykopów i badaniami gruntu. W ramach zabezpieczania wykopów firma wykonuje ścianki szczelne, palisady i ścianki berlińskie. Natomiast w zakres badania gruntu wchodzi sondowanie Sondex.

Wybierz najlepszych – wybierz De Waal

Decydując się na współpracę z firmą De Waal zyskuje się fachowe doradztwo z zakresu przygotowywania i zabezpieczenia fundamentów oraz najwyższej jakości pale CFA, których niezawodność i innowacyjność doceniają już w całej Europie. Jeśli więc szukasz sprawdzonego partnera w swojej inwestycji, De Waal to odpowiedni kierunek.