fbpx

Sukienka do karmienia piersią - wygoda i elegancja młodej mamy

O zaletach karmienia piersią można się rozpisywać, wiadomo, że mleko matki to naturalny pokarm zawierający wiele składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju, do tego zmniejsza ryzyko otyłości u dzieci, jest lekkostrawne i łatwiej przyswajalne. To z myślą o ułatwieniu życia kobietom karmiącym powstała odzież do karmienia, szczególnym powodzeniem zaś cieszą się sukienki.

Sztuka karmienia poza domem

Oprócz tego, że sam proces karmienia piersią nie jest łatwy, szczególnie na początku, to jeszcze niejednokrotnie przyjdzie młodej mamie zmierzyć się z różnymi stresującymi sytuacjami z nimi związanymi. Żadna z pań nie obnaża się z premedytacją, wręcz odwrotnie, czują się one często skrępowane, ponieważ wielu ludzi odbiera karmienie w miejscach publicznych jako niestosowne. Na szczęście powstaje coraz więcej przestrzeni dedykowanych młodym mamom i ich maluszkom, gdzie karmienie piersią nikogo nie szokuje i jest zupełnie naturalne. Aby karmienie uczynić jednak bardziej dyskretnym, sukienka do karmienia posiada specjalny krój, który to zapewni, a są to - dekolt na zakładkę (kopertowy), suwaki, podwójna warstwa materiału, łukowate rozcięcia pod pachą itp. Wybierając rozwiązanie najbardziej odpowiadające mamie, warto zdecydować się na takie, które umożliwi odsłonięcie piersi jedną ręką, ponieważ drugą zazwyczaj podtrzymywane jest dziecko.

Wysoka jakość materiałów

Sukienka do karmienia powinna być uszyta z materiałów naturalnych, najlepiej z bawełny, która nie jest sztywna, więc nie podrażnia, a do tego ułatwia skórze oddychanie. Ważne, żeby posiadała domieszkę elastanu, to sprawia, że materiał dobrze się układa, dopasowuje do ciała i łatwiej nim operować w trakcie karmienia piersią. Trzeba pamiętać, że podczas okresu laktacyjnego zdarzają się częste wypadki, jak oplucie ubrania przez maluszka, ulewanie czy nawet niekontrolowany wyciek mleka z piersi, dlatego też materiał, z którego szyje się każde ubranie do karmienia powinno być odporne na spieranie. Kolor i jakość materiału mają pozostać niezmienne mimo licznych prań.

Moda mam karmiących

Ciąża wpływa na różne zmiany zachodzące w ciele kobiety, które po porodzie nie od razu wraca do poprzedniej formy. Często kobiety wstydzą się każdej nabytej niedoskonałości więc sięgają po odzież je maskującą i mają do tego zupełne prawo. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i oferują młodym mamom ogromny wybór. Do tego nie zapominają o najnowszych trendach w modzie a także o fasonach ponadczasowych, które sprawdzą się na wiele okazji.  

Wiele sukienek można nosić również po zakończonym karmieniu, ponieważ to uniwersalne modele.

Każda kobieta ma prawo czuć się i wyglądać pięknie. Rola matki jest niezwykle wymagająca i niełatwa, kobiety bardzo się jej poświęcają, więc tym ważniejsze jest spojrzenie na siebie łaskawszym okiem, a dobrze dobrana sukienka poprawia samoocenę.