fbpx

Jak dobrać hulajnogę wyczynową?

Hulajnoga to sprzęt ponadczasowy, który skutecznie łączy pokolenia – jeździ na niej nie tylko młodzież, ale i dorośli, a nawet seniorzy! Dzięki temu, że istnieją różne wersje hulajnóg, na uprawianie tego sportu może pozwolić sobie naprawdę każdy. Starsi docenią zalety hulajnogi elektrycznej, a młodsze pokolenie z pewnością będzie doceniać zalety hulajnogi wyczynowej. Jak ją wybrać, aby jazda była przyjemna, a przede wszystkim bezpieczna?

Hulajnoga wyczynowa

Hulajnoga wyczynowa (https://roooolki.com/pol_m_Hulajnogi_Hulajnogi-wyczynowe-449.html) to taka, na której bez większego problemu można robić nietypowe ewolucje, w tym skoki. Została ona do tego specjalnie skonstruowana, jednak na pierwszy rzut oka może przypominać tradycyjny model. Najlepsza hulajnoga wyczynowa składa się z ograniczonej liczby elementów, a także łączeń – obniżają one trwałość całej konstrukcji, a zależy nam na jak najmocniejszej, odpornej na uszkodzenia, które mogą wyniknąć podczas wykonywania skomplikowanych ewolucji. Zadbaj o to, aby Twoja hulajnoga wyczynowa posiadała kierownicę, która obraca się o 360 stopni. Kółka powinny być mniejsze i twardsze od tych do jazdy rekreacyjnej,  a rdzeń i łożyska dobrze by były wykonane z jak najlepszych materiałów.  Najlepszym materiałem, z jakiego może być zrobiona taka hulajnoga, to aluminium ze względu na swoją lekkość.

Wybór odpowiedniej hulajnogi wyczynowej

Hulajnogę wyczynową (https://roooolki.com/) najlepiej wybierać opierając się na wzroście osoby, która ma na niej jeździć.  Po stanięciu na podeście i chwyceniu kierownicy powinna ona sięgać mniej więcej do bioder lub pępka. Dzięki temu możliwe będzie przyjęcie prawidłowej pozycji oraz sprawne operowanie hulajnogą. Sposób ten pozwoli na uniknięcie przygarbionej sylwetki i nienaturalnie umieszczonych rąk na kierownicy oraz na wykonywanie naprawdę zjawiskowych ewolucji.

Hulajnogi wyczynowe do wykonywania tricków produkowane są także dla małych dzieci. Jeśli Twoja pociecha ma około 110 centymetrów wzrostu, hulajnoga powinna mieć około 70 centymetrów wysokości. Nastolatkowie, których wzrost waha się między 160 a 170 centymetrami, powinni wybrać model hulajnogi, który odpowiedni będzie także dla osób dorosłych. Mówimy tu o hulajnodze około 85-90 centymetrów. Wyższe osoby powinny zainwestować w hulajnogę wyczynową, której wysokość będzie przekraczać 90 centymetrów. Kupując hulajnogę, pamiętaj również o zakupie odpowiednio dobranych ochraniaczy na kolana i łokcie, a także dobrej jakości kasku, który ochroni Twoją głowę podczas upadku.