fbpx

Jakie akcesoria do pakowania warto mieć w domu?

Większość osób wysyła co najmniej kilka czy kilkanaście paczek w roku. Zapewne wraz z ciągłym wzrostem zainteresowania usługami e-commerce, liczba nadawanych przez nas przesyłek także będzie się zwiększać. Zwroty do e-sklepu, reklamacje – trzeba być przygotowanym na tego typu sytuacje, a to oznacza, że pod ręką zawsze powinniśmy mieć odpowiednie akcesoria do pakowania. Sprawdź gdzie je kupić i jakie wybrać.

  1. Różne rodzaje kartonów

Do wysyłki produktów niezbędne są kartony. Powinny być dostosowane do wymiarów zawartości, więc warto zamówić co najmniej kilka sztuk pudełek w różnych rozmiarach. Przydadzą się zarówno małe, jak i nieco większe oraz bardzo duże. Jeśli chcesz skompletować taki zestaw, możesz to zrobić tutaj: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-klapowe/111. Przy wyborze pudełek oprócz rozmiaru, należy wziąć pod uwagę również sposób wysyłki. Jeśli lubimy korzystać z paczkomatów lub automatów pocztowych, trzeba wybrać opakowania dostosowane do skrytek. Jeżeli wolimy osobiście nadać paczkę na poczcie, także warto wybrać dedykowane kartony, dostępne na tej stronie: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-pocztowe/16. Dostosowane są one do gabarytów ustalonych przez Pocztę Polską, więc można łatwo obliczyć ile zapłacimy za przesyłkę i upewnić się czy nasze rzeczy nie zmieszczą się w pudełku o mniejszym gabarycie, dzięki czemu zaoszczędzilibyśmy trochę pieniędzy. Podczas zakupu pudełek należy sprawdzić także ilość warstw tektury. Kartony trójwarstwowe będą zazwyczaj wystarczające, ale rzeczy szczególnie ciężkie lub delikatne należy raczej umieszczać w kartonach pięciowarstwowych.

  1. Foliopaki

Jeśli chcesz zwrócić do sklepu sweter, bluzkę, portfel lub parę butów, możesz użyć foliopaków. Pod tą nazwą kryją się koperty wykonane z wytrzymałej folii LDPE, która jest odporna na wilgoć, brud i rozdarcia. Foliopaki zostały wyposażone w pasek z klejem, więc wystarczy tylko włożyć rzeczy do środka i zakleić kopertę. To wygodne rozwiązanie. Co istotne, klej jest na tyle mocny, że koperty nie da się otworzyć bez pozostawienia śladów na folii, więc wszelkie dokumenty wysyłane w foliopakach będą bezpieczne. Na tej stronie: https://kartony24.eu/ zamówisz foliopaki w różnych rozmiarach.

  1. Koperty bąbelkowe

Do wysyłki lekkich, delikatnych rzeczy wybierz koperty bąbelkowe. Nadają się do pakowania m.in.: drobnych urządzeń elektronicznych np. słuchawek czy pamięci USB, kosmetyków lub pudełeczek z biżuterią. Zewnętrzna strona koperty wykonana jest z papieru, a wewnątrz znajduje się folia z bąbelkami powietrza, która doskonale chroni zawartość przed wilgocią i brudem. Pakowanie przebiega szybko i nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów.

  1. Kartony tuby

Tuby tekturowe powstały z myślą o pakowaniu różnego rodzaju wydruków: rysunków, plakatów, projektów czy wielkoformatowych zdjęć. Nadają się także do pakowania rzeczy o wąskim, podłużnym kształcie. Tuby występują w dwóch wariantach: okrągłym i kwadratowym. Ten pierwszy model nie wymaga składania, więc będzie dobrym rozwiązaniem dla większości osób. Tuby kwadratowe będą lepszą propozycją dla przedsiębiorców, którym zależy na oszczędzaniu miejsca w magazynie.

  1. Wypełniacze

Każdą rzecz po włożeniu do pudełka należy zabezpieczyć wypełniaczami. Umieszcza się je w wolnych przestrzeniach, tak by przedmioty nie przemieszczały się wewnątrz opakowania, obijając się o ścianki. Do wyboru mamy różne wypełniacze: piankę, papier makulaturowy, skropak czy bioskropak. Każdy z nich należycie spełni swoją funkcję, więc wystarczy tylko zdecydować się na jeden z dostępnych wariantów.

  1. Folia bąbelkowa

Jeśli umieszczamy w kartonie wyjątkowo delikatne przedmioty np.: kubki, naczynia, szklane figurki, bombki czy urządzenia elektroniczne, należy zabezpieczyć je folią bąbelkową. Dzięki pęcherzykom powietrza folia idealnie amortyzuje wstrząsy, minimalizując ryzyko uszkodzenia rzeczy podczas transportu. Najlepiej owinąć przedmioty w kilka warstw folii, dzięki czemu będą jeszcze bardziej bezpieczne.

  1. Mocna taśma pakowa

Zdarza się, że przygotowując w pośpiechu przesyłkę, sięgamy po taśmę, którą akurat mamy pod ręką, czyli po taśmę biurową. To duży błąd. Taśma biurowa nie jest wystarczająco wytrzymała, by skutecznie zabezpieczyć przesyłkę. Należy kupić specjalistyczne taśmy pakowe np. akrylowe lub kauczukowe.

W każdym domu powinny znajdować się akcesoria do pakowania, które umożliwią szybkie przygotowanie paczki. Ich zakup nie wymaga żadnego wysiłku. Wystarczy tylko kilka kliknięć, by wszystkie potrzebny rzeczy zamówić przez Internet. Warto zrobić to jak najszybciej.