fbpx

Kufry boczne i centralne - jaki są warte zakupu i jak dobrać mocowanie do nich?

Jeżdżąc na motocyklu, często bierzesz ze sobą różne rzeczy? Jeśli tak – z pewnością przyda Ci się kufer lub sakwa. Które z tego rodzaju akcesoriów wybrać, aby sprawdziło się najlepiej? O tym piszemy poniżej!

Kiedy sprawdzą się torby motocyklowe?

W przypadku torb zasada jest prosta – sprawdzą się one przede wszystkim w warunkach, w których zależy nam na prostym i szybkim ich przymocowaniu do pojazdu. A ponieważ są miękkie i w większości przypadków nie wymagają dodatkowego stelaża, nie ma problemów z ich rozmiarami.

W tym zakresie szczególnie sprawdzają się akcesoria motocyklowe Kriega, czy SW-Mototech, wśród których jest naprawdę sporo sakw i torb, w różnych wymiarach i na pewno trwalszych od najtańszych egzemplarzy dostępnych czasami w serwisach aukcyjnych.

pol pl stelaz evo sw motech na kufry boczne kawasaki versys 07 black 33689 2

Pewną zaletą sakw i toreb jest również to, że w przypadku otarcia lub przewrócenia, nie zniszczą się.

Kiedy sprawdzą się kufry motocyklowe?

O ile atutem sakw i toreb jest łatwość mocowania, to w przypadku kufrów trzeba się już trochę postarać. Z drugiej strony kufry doskonale się sprawdzą w sytuacjach, w których zależy Ci na dobrym zabezpieczeniu przewożonych przedmiotów. W końcu właśnie w przypadku kufrów ścianki są twardsze, a na dodatek lepiej zabezpieczone przed na przykład działaniem wilgoci.

Duży wybór dobrych jakościowo kufrów znajdziesz w sklepie ATM – są tam m.in. kufry centralne i boczne Givi oraz mocowanie na motor. I tu oczywiście pojawia się nowe pytanie, a mianowicie która z tych kategorii sprawdzi się lepiej?

pol pl stelaz evo sw motech na kufry boczne kawasaki versys 650 15 black 33668 2

Kufry boczne czy centralne?

Kufry centralne często mogą wydawać się bardziej estetyczne, jednak boczne są o tyle warte uwagi, że na przykład w czasie jazd w terenie, w przypadku ewentualnego wywrócenia motocykla, może się on częściowo oprzeć właśnie na kufrze bocznym – a to ułatwia „postawienie go na nogi”.

pol pl stelaz evo sw motech na kufry boczne kawasaki versys 1000 12 black 33655 1

Kompletuj akcesoria

Skoro już mowa o zaopatrywaniu się w akcesoria motocyklowe – wybierając kufer lub sakwę, zawsze warto przejrzeć dokładniej dostępny asortyment. Wiele sprzętów bywa naprawdę przydatnych, a nie zawsze się o nich myśli. Tymczasem przeglądając oferty wyspecjalizowanych sklepów, takich jak ATM, można trafić na chociażby blokady na tarczę od Auvray, czy na podgrzewane manetki, doskonale sprawdzające się zimą.

pol pl kompletny zestaw kufrow bocznych sw motech trax ion i stelazy honda cb500x cb500f cbr500r 15 45 45 l 33343 2

Zdecydowanie zachęcamy do przyglądnięcia się tematowi, bo często są to przedmioty mogące poprawić komfort korzystania z motocykla.