fbpx

Jaki pierścionek powinno skrywać ozdobne pudełeczko, otwierane w dniu zaręczyn?

Wokół biżuterii zaręczynowej narosło wiele mitów i błędnych przekonań. Jednym z nich jest ten, że pierścionek powinien być z diamentem, a jego cena nie może być niższa, niż równowartość dwóch wypłat mężczyzny, proszącego o rękę. Należy raz na zawsze zerwać z błędnym myśleniem! Dziś opowiadamy o niezwykłych pierścionkach zaręczynowych, które urzekają pięknem kolorowych kamieni i są dostępne w konkurencyjnych cenach. Poznaj je i uniknij błędu związanego z nieodpowiednim wyborem.

Pierścionki zaręczynowe kojarzą się z diamentami, ale nie tylko. Bądź oryginalny!

Panowie, którzy lubią zaskakiwać i są otwarci na nietuzinkowe rozwiązania, coraz chętniej rezygnują z kupowania na zaręczyny biżuterii z diamentem. Zamiast tego decydują się na bardziej oryginalne i wyszukane modele pierścionków. Na przykład te, w których osadzono kolorowe kamienie szlachetne. Kompozycje, jakie można otrzymać z niebanalnych połączeń szmaragdów topazów, szafirów i rubinów, są nieograniczone. Jeżeli tylko taka będzie wola jubilera, element zdobniczy może przybrać wyszukaną formę albo zachwycać delikatnością i subtelnością.

W przeciwieństwie do pierścionków z diamentem, modele wysadzane barwnymi klejnotami efektownie odbijają światło, mieniąc się pięknymi kolorami. Dla kobiety kochającej naturę, biżuteria z kamieniami szlachetnymi będzie strzałem w dziesiątkę. Wystarczy odpowiednio dobrać wzór i materiał, z jakiego pierścionek zostanie wykonany. Rekomendowanym kruszcem jest żółte złoto, choć równie atrakcyjne pozostaje złoto białe i różowe. Jeśli chodzi o style, wśród najpopularniejszych wymienić trzeba klasyczny i nowoczesny. Dla poszukiwaczy innowacyjnych rozwiązań idealną propozycją będą takie modele, jak bogato zdobione pierścionki w stylu vintage.  

Wielkość i kształt kamienia ma znaczenie. Znajdź pierścionek pierwszorzędnej jakości

Klękając przed wybranką warto mieć pewność, że ozdoba schowana w malutkim pudełeczku wywrze na niej pozytywne wrażenie. Pierścionek zaręczynowy powinien olśnić ją blaskiem kamienia, dlatego dobrze jest upewnić się co do tego, że klejnot jest odpowiednio duży. Nie można jednak przesadzić: w tej kwestii polecamy zachować umiar. Na drobnym palcu serdecznym najlepiej zaprezentuje się kamień owalny lub w kształcie serca o wielkości maksymalnie 1 CT. Należy wziąć pod uwagę komfort kobiety, która będzie nosić pierścionek. Biżuteria nie powinna być zbyt ciężka – musi pięknie leżeć na palcu i nie powodować dyskomfortu. Stylowe i praktyczne pierścionki zaręczynowe można zamówić na stronie sklepu internetowego Eko-Karat https://ekokarat.pl/bizuteria/pierscionki/pierscionki-zareczynowe/zlote gdzie są dostępne kolekcje, pełne modnej i niebanalnej biżuterii dla kobiet. Sprawdź, jakie wzory pierścionków znalazły się w najnowszej ofercie!