fbpx

Nietypowe benefity pracownicze

Benefity pracownicze są bardzo chętnie wybieraną przez pracodawców formą dodatkowego wynagrodzenia. Wśród ogłoszeń możesz spotkać wiele ofert pracy, które zachęcają do podjęcia zatrudnienia bezpłatną opieką medyczną, kartą sportową czy atrakcyjnym ubezpieczeniem grupowym. Przedstawiamy kilka bardzo nietypowych benefitów oferowanych przez pracodawców.

Darmowy fryzjer

Istnieją firmy, które postanowiły zadbać o dobrą prezencję swoich pracowników, oferując im ciekawy benefit – darmowy wstęp do fryzjera. Teraz zmiana uczesania nie musi wiązać się z dodatkowymi wydatkami i nikt nie wykręci się, że nie chodzi do fryzjera ze względu na oszczędności. Niektórzy pracodawcy poszli o krok dalej i oprócz usług fryzjerskich dają podwładnym również bezpłatne zabiegi dermatologiczne czy wizyty w solarium.

Firma zadba o zwierzaka

Okazuje się, że są firmy, które w ramach benefitów zadbają o Twojego pupila. Będziesz mógł zabierać go ze sobą do biura, a specjalnie do tego powołana osoba wyprowadzi go na spacer, by nie przerywać Twojej pracy. Są pracodawcy, którzy zapewniają właścicielom zwierząt specjalne ubezpieczenie zdrowotne dla czworonożnych ulubieńców.

Bezpłatny masaż

Pracownicy biurowi dobrze wiedzą, jak siedzący tryb pracy może dać się we znaki układowi ruchu. Okazuje się, że niektórzy pracodawcy w ramach benefitów pracowniczych zapewniają swoim pracownikom bezpłatny masaż. Z pewnością jest to przejaw dbałości nie tylko o relaks zatrudnionych po ciężkim dniu w pracy, lecz także o ich zdrowie.

Concierge

Niektóre firmy dbają o to, by wykonywanie drobnych domowych obowiązków nie zakłócało Twojego relaksu po dniu w pracy. W tym celu zapewniają swoim pracownikom pakiet usług concierge obejmujących drobne naprawy w domu, wizyty w pralni, a nawet sprzątanie mieszkania.

Całkowicie elastyczny czas pracy

Jedna z najpopularniejszych internetowych wypożyczalni filmów i seriali oferuje swoim pracownikom całkowicie elastyczny czas pracy. Nie ma znaczenia, w jakich godzinach osoby zatrudnione pracują, liczą się uzyskiwane przez nich efekty. Pracownicy mają świadomość, żeby nie nadużywać życzliwości pracodawcy i sami dbają o to, by ich pracy nie można było nic zarzucić.

Lody i mrożone desery

Jeden z przedsiębiorców produkujących lody i mrożone desery zapewnił swoim podwładnym nieograniczony dostęp do wyrobów firmy. Pracownicy w czasie pracy mogą jeść dowolną ilość słodkich przysmaków. Ograniczone jest jedynie wynoszenie ich poza teren firmy.