fbpx

Wygodna pożyczka pozabankowa przez internet

Produkty bankowe czasami są niedostępne dla tych, którzy składają wniosek. Kłopoty z ich uzyskaniem mają osoby z niskim scoringiem w BIK-u, zadłużone, ale także bez stałej pracy czy z niewysokimi dochodami. W takiej sytuacji można jednak skorzystać z pożyczek pozabankowych.

Pożyczka pozabankowa jako ciekawa propozycja dla wielu klientów

Sektor pozabankowy oferuje interesujące możliwości dla szerokiego grona pożyczkobiorców. Klientami są zatem nie tylko te osoby, które nie mają większych szans na uzyskanie kredytu w banku. To również doskonała opcja dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na weryfikację złożonego wniosku w banku, co trwa przynajmniej kilka dni albo denerwuje ich konieczność przedstawienia wielu dokumentów w celu uzyskania kredytu. W przypadku pożyczek pozabankowych formalności są zredukowane praktyczne do minimum. Przy niewysokich kwotach zazwyczaj nie trzeba nawet potwierdzać wysokości otrzymywanych dochodów. Również weryfikacja przebiega bardzo sprawnie.

Warto jednocześnie podkreślić, że o pożyczkę pozabankową można wnioskować zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i w coraz popularniejszej formie przez internet. Ta druga opcja jest szczególnie ceniona przez młodsze osoby, a to właśnie one stanowią dużą grupę pożyczkobiorców korzystających z pożyczek proponowanych przez firmy pożyczkowe lub osoby prywatne w ramach pożyczek społecznościowych.

Wygodne pożyczki przez internet

Komfort załatwiania jest jednym z największych walorów tego typu produktów finansowych. Wniosek o pożyczkę pozabankowa można złożyć o dowolnej porze dnia i nocy, bez wychodzenia z domu i za pośrednictwem internetu. Szybko, prosto i wygodnie. Solidne firmy pożyczkowe oraz portale oferujące propozycje kilku pożyczkodawców starają się, aby ich strony były responsywne, a więc dobrze widoczne na smartfonach. Co więcej, niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają nawet zaciągnięcie pożyczek przez aplikację. Wszystko po to, aby jak najbardziej ułatwić potencjalnym klientom pomyślne załatwienie sprawy. To naprawdę duża oszczędność czasu zarówno podczas załatwiania pożyczki, jak i oczekiwania na decyzję. Z reguły w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku wiadomo, czy otrzyma się pożyczkę. Przy pozytywnej weryfikacji przelew środków jest natychmiastowy na numer konta podany przez pożyczkobiorcę w formularzu kontaktowym.

Koszty ofert pozabankowych online

Należy podkreślić, że Ustawa antylichwiarska dokładnie określa maksymalną wysokość odsetek kapitałowych oraz za ewentualne opóźnienia w spłacie, a także limit kosztów pozaodsetkowych, czyli prowizji, ubezpieczenia i opłaty przygotowawczej. Co więcej, w umowie pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą muszą zostać precyzyjnie przestawione wszelkie koszty pożyczki. Dzięki temu klient wie, na co tak naprawdę się decyduje, o ile oczywiście przeczyta zapisy umowy.
Warto jednocześnie podkreślić, że wiele firm proponuje nowym klientom pożyczkę całkowicie darmową. Wprawdzie nie można wtedy liczyć na wysoką kwotę, ale przynajmniej nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów z tytułu przyznania pożyczki – oddaje się dokładnie taką sumę pieniędzy, jaka została pożyczona. To niebanalny sposób na przyciągnięcie klientów, ale równocześnie kusząca oferta dla oszczędnych.