Zalety gier strategicznych

Gry strategiczne i planszowe to świetny pomysł na rozrywkę w gronie przyjaciół oraz rodziny. Kiedy wciągnie was rozgrywka, godziny dobrej zabawy gwarantowane. Często jednak zapominamy o innych zaletach jakie niosą ze sobą gry planszowe, a w szczególności gry strategiczne.

Wpływ na dzieci

Kiedy po domu biega pełen energii, rozbrykany dzieciak, wydawać by się mogło że ostatnią rzeczą na jaką może mieć ochotę są wymagające uwagi i przystosowania się do zasad planszówki. Jednak nawet najbardziej niesforne pociechy warto zachęcać do wspólnej zabawy przy planszy. Dzieci które spędzają czas na grze w gry planszowe zarówno z rodziną, jak i z rówieśnikami, rozwijają w ten sposób swoje umiejętności współpracy, poczucie przynależności oraz życzliwości wobec innych. Współcześnie dostępne gry zróżnicowane są pod kątem trudności i dopasowane do wieku. Spędzać czas przy nich mogą zarówno całe rodziny, jak  też same dzieci w swoim gronie. Uczy to działania w grupie, ale jednocześnie też podejmowania decyzji samodzielnie. To także świetny trening koncentracji oraz cierpliwości dla pełnych energii maluchów. Wiele spośród gier strategicznych osadzona jest w konkretnych epokach historycznych. Być może któraś z nich zainspiruje twoje dziecko do odkrywania historii na własną rękę.

Wpływ na dorosłych

Gry planszowe rozwijają nie tylko najmłodszych. Z ich dobrodziejstw mogą czerpać również dorośli. Spotkanie się przy planszy do gry to świetny pomysł na integrację w grupie pracowników. Wspólny cel, nawet fikcyjny potrafi zacieśnić więzi w zespole. Gry strategiczne są jednymi z najbardziej angażujących. Są one treningiem dla naszego umysłu,  uczą racjonalnego planowania swoich działań z wykorzystaniem dostępnych środków. Nigdy nie jest za późno, żeby rozwijać w sobie umiejętność strategicznego działania. Przydaje się to praktycznie w każdej sferze życia, a gry planszowe pozwalają na trening tych umiejętności w fikcyjnych warunkach. Dodatkowe wyzwania dostarczać może stworzenie własnej gry strategicznej. Jeśli nie znalazłeś takiej jaka interesowałaby ciebie, chciałbyś wykreować swój własny świat, lub marzy ci się rozgrywka w konkretnej epoce historycznej, zawsze możesz wyprodukować własną planszówkę. Współcześnie to prostsze niż mogłoby się wydawać.

Gry planszowe, w szczególności te które wymagają od nas strategicznego postępowania oraz planowania swoich działań z wyprzedzeniem, to nie tylko świetna zabawa, ale również dobre ćwiczenie wielu przydatnych umiejętności. Zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. Warto od czasu do czasu zasiąść w gronie przyjaciół nad planszą do gry, aby wspólnie spędzić dobre chwile.

 

Komentarze  

#1 Joachim Bogucki 2020-01-09 01:08
Cześć chciałem tylko powiedzieć, że strona strasznie długo
wczytuje się.
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież