Zalany garaż podziemny. Co robić, żeby ochronić parking przed zatopieniem?

Problem zalania pojawia się nie tylko w przypadku ulewnych deszczy, ale również podczas wiosennego ocieplenia, kiedy zmarznięta ziemia zaczyna powoli topnieć. Główną przyczyną jest nieodpowiednio działająca kanalizacja, która nie nadąża odbierać wody. Powodów kiepskiego jej stanu może być wiele.

Jak sprawdzić, czy kanalizacja działa sprawnie?

Skuteczną usługą na stankan.pl jest monitoring kanalizacji. Przy pomocy specjalnego sprzętu sprawdza się poszczególne elementy wewnątrz rur, dzięki czemu upewnić się można, czy w którymś jej miejscu nie powstał zator, w wyniku którego odpływ wody jest utrudniony. Jeśli okaże się, że kanalizacja jest czysta, a woda po ulewnym deszczu zalewa parking, problemem może być niewystarczająca ilość studzienek lub nieprawidłowości powstałe podczas tworzenia nawierzchni. Do monitoringu kanalizacji używa się specjalnego zestawu umieszczonego na samochodzie z wózkiem napędowym. Na końcu zamontowana jest kamera przystosowana do pracy w warunkach panujących w rurach. Jej specyfika pozwala wykryć każdą nieprawidłowość, a więc zarówno zalegające nieczystości, jak i usterki wewnątrz instalacji.

Z jakich rozwiązań skorzystać?

Jeśli winą za zalanie garażu podziemnego jest sieć wodno-kanalizacyjna, pozostają dwie możliwości:

  • czyszczenie kanalizacji, lub
  • udrożnianie rur.

W obu przypadkach zalecane jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Eksperymentowanie z domowymi sposobami na zwiększenie zdolności odbierania wody przez rury może być odwrotne w skutkach i przynieść jeszcze większe koszty. Parking podziemny to zazwyczaj ogromna powierzchnia, dlatego sprawne przeprowadzenie akcji wymaga niezawodnego sprzętu wysokiej jakości. Oprócz napraw i udrożnień profesjonalne firmy zajmują się także stałą konserwacją elementów instalacji kanalizacyjnej, w tym przepompowań czy separatorów. O zabezpieczeniu garażu podziemnego przed częstym zalewaniem warto pomyśleć już na etapie jego budowy.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież