fbpx

Przeróbka roweru na elektryczny? Tak to możliwe dzięki tym zestawom!

Wspomaganie elektryczne rowerów miejskich to gorący temat – popyt na tego typu pojazdy rośnie lawinowo. Rowery elektryczne otwierają nowe możliwości przed użytkownikami – dzięki dodatkowej mocy, z jazdy mogą cieszyć się osoby nie tylko starsze, czy słabsze, ale też fani miejskich przejażdżek, oraz wyczynowcy, którzy potrzebują wsparcia w pokonywaniu przeszkód terenowych.

 

Cena rowerów elektrycznych jest wciąż stosunkowo wysoka. Alternatywą jest samodzielna konwersja rowerów tradycyjnych na rowery elektryczne. Polskie firmy, takie jak ZibiBike, oferują gotowe zestawy do montażu napędów elektrycznych wspomagających pedałowanie w prawie każdym rowerze.

Porównanie kosztów – cena roweru elektrycznego, a cena zestawu do samodzielnej przeróbki:

Zakup fabrycznie nowego roweru elektrycznego to koszt od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Sporo, prawda? Wrodzona oszczędność podpowiedziała nam, że musi istnieć jakaś alternatywa cenowa. W ten właśnie sposób trafiliśmy na stronę firmy ZibiBike, która specjalizuje się w dostawach kompletnych zestawów do wspomagania elektrycznego.

Okazuje się, że napęd elektryczny do roweru, czyli silnik wraz z baterią, kontrolerem oraz przewodem, to koszt około 2 tysięcy złotych. Opcjonalnie dokupić można zaplecione koło z silnikiem w miejscu piasty. W pakiecie jest także aplikacja na telefony w systemach Android oraz iOS, która pozwala kontrolować parametry jazdy. Koszt montażu? Zero złotych – przeróbka tradycyjnego roweru na elektryczny z takim zestawem odbywa się w pełni samodzielnie.

rower

Fot. Zestaw ZibiBike.pl - szybka przeróbka roweru na elektryczny

Rower ze wspomaganiem elektrycznym – cena silnika i baterii

Silniki do rowerów elektrycznych z napędem na przednie lub tylne koło montowane są w miejsce piasty. To rozwiązanie idealne pod względem praktycznym, ma ładny design i jest stosunkowo niedrogie. Cena silnika do roweru elektrycznego waha się od 650 do 1 000 zł. W ofercie ZibiBike dostępne są różne moce silników elektrycznych do rowerów. Dla rozwiązań miejskich (np. rower elektryczny damka), najlepiej sprawdzają się silniki o mocy 250W montowane w przednim kole.

Ile kosztuje bateria do roweru elektrycznego? Zostając przy typowej jeździe po mieście, za przykład weźmy baterię o mocy 5,2Ah typu bidon (kształtem i miejscem lokalizacji odpowiada typowej butelce rowerowej). Cena takiej baterii do roweru to 850 zł. Na w pełni naładowanym akumulatorze przejedziemy nawet do 60 km ze wspomaganiem. Ciekawą funkcją w sklepie ZibiBike jest kreator online do samodzielnego tworzenia zestawów z napędem elektrycznym do rowerów. W ten sposób optymalnie dobierzemy rodzaj baterii oraz moc silnika do naszego jednośladu.

Więcej ZibiBike.pl - Nieinwazyjna i samodzielna przeróbka roweru na elektryczny!