Skip to main content

Spacerówki przekładane – kto powinien je wybrać?

| Artykuł sponsorowany | Rodzina

Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać i wyrośnie już z gondoli, oznacza to, że przyszedł czas na zakup wózka spacerowego. Spacerówka to wózek przeznaczony dla dziecka, które ukończyło 6. miesiąc życia. Wybierając ją, należy pamiętać, że będzie służyć dłużej niż wózek głęboki, bo do 3. lub nawet 4. roku życia, w zależności od jej maksymalnego udźwigu. Wobec tego dobrze jest zdecydować się na model, charakteryzujący się wysoką jakością, starannym wykonaniem oraz funkcjonalnością. To wszystko zapewni spacerówka przekładana, tak zwany wózek dwukierunkowy.

Spacerówki przekładane – rodzaje

Spacerówka przekładna to produkt cechujący się komfortem użytkowania, ponieważ pozwala na przewożenie dziecka przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Daje to możliwość dostosowania wózka do aktualnych potrzeb zarówno dziecka, jak i rodziców. Wyróżnia się dwa rodzaje spacerówek przekładanych, mianowicie spacerówkę z przekładanym siedziskiem bądź z przekładaną rączką.

Spacerówka z przekładaną rączką

Ten typ spacerówki umożliwia zmianę kierunku jazdy dziecka bez konieczności wyjmowania go z siedziska. Opcja zmiany kierunku jazdy pozwala na kontrolowanie tego, co dzieje się z dzieckiem podczas podróży. Należy jednak wiedzieć, że wózki z przekładaną rączką nie mają osobnej gondoli i spacerówki. Występują w formie wózka głęboko-spacerowego. Gondola, którą posiada spacerówka z przekładaną rączką funkcjonuje bowiem na zasadzie dopinki. Jest ona niezbędna, by w wózku przewozić niemowlaka. Spacerówkę tworzy się przez odpięcie dopinki, ustawienie oparcia w pozycji siedzącej i dodanie barierki spacerowej.

Wybierając spacerówkę przekładaną należy też zwrócić uwagę na rodzaj zamontowanych w niej kół. Powinny być bowiem dostosowane do warunków panujących na najczęściej uczęszczanych trasach spacerowych. Lekkie i małe koła piankowe lepiej sprawdzą się w mieście, natomiast koła większe, pompowane lub żelowe doskonale nadają się na spacery w trudniejszym terenie. Zapewnią one lepszą stabilizację i amortyzację.

Spacerówka z przekładanym siedziskiem

Drugi typ wózka przekładanego stanowi model z przekładanym siedziskiem. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wózków dziecięcych, które posiadają możliwość zamocowania siedziska w dwóch kierunkach. Najczęściej tą cechą wyróżniają się wózki 3w1 lub spacerówki, do których można osobno dokupić gondolę. Należy też wiedzieć, że przekładane siedzisko występuje wyłącznie w wózkach kopertowych. Nie mają tej opcji lekkie parasolki.

Wadę wózka spacerowego z przekładanym siedziskiem może stanowić fakt, że do zmiany kierunku jazdy trzeba wyjąć dziecko z wózka. Taki model zwykle posiada jednak system szybkiego składania jedną ręką, który umożliwia złożenie konstrukcji z zamontowanym siedziskiem przodem lub tyłem do kierunku jazdy, co zdecydowanie usprawnia użytkowanie go w czasie podróży.

Podobnie jak w przypadku wózka z przekładaną rączką, spacerówki z opcją obrotu siedziska powinny być kupowane z uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej będą się odbywać spacery.

Spacerówka przekładana – kto powinien ją wybrać?

Wózek dwukierunkowy będzie idealny dla każdego dziecka, które czuje się bezpieczniej, gdy widzi swoich rodziców. Z czasem mogą jednak być ciekawe świata i odczuwać chęć obserwowania otoczenia podczas spacerów. Wówczas nieoceniona okaże się możliwość przełożenia siedziska lub rączki. Świetnie sprawdzi się również w przypadku rodziców chcących mieć wszystko pod kontrolą.

Spacerówki przekładane to także wyjątkowo wygodna opcja dla rodziców dzieci żywiołowych, które niekiedy lubią posypiać w czasie spacerów. Umożliwiają bowiem dostosowanie wózka do aktualnych potrzeb dziecka.

Przed zakupem odpowiedniego modelu warto jednak udać się do sklepu stacjonarnego. Specjalista pomoże wybrać wygodny w użytkowaniu wózek nie tylko dla dziecka, lecz także dla rodzica.

Wybór wózka dwukierunkowego zależy przede wszystkim od potrzeb użytkowników. Niekiedy problematyczne może być podjęcie decyzji odnośnie do tego, który typ spacerówki wybrać. Oba modele – zarówno spacerówka z przekładanym siedziskiem, jak i spacerówka z przekładaną rączką – mają swoje wady i zalety. Warto zatem wiedzieć, że na rynku znajdują się również wersje z dwiema opcjami. Dostępne są bowiem wózki, umożliwiające obrócenie siedziska, a także przełożenie rączki.

Z najnowszych danych rynkowych wynika, że kobiety częściej niż mężczyźni interesują się kosztami rozwodu. W I półroczu ub.r. panie stanowiły blisko 60% zainteresowanych tym tematem. Z kolei w analogicznym okresie br. ich udział w ogólnym zestawieniu był tylko w niewielkim stopniu mniejszy.
Dysleksja to specyficzne zaburzenie rozwojowe, które dotyka zdolności czytania i pisania. Może mieć znaczący wpływ na rozwój edukacyjny i emocjonalny dziecka. W Polsce, podobnie jak na całym świecie, jest diagnozowana coraz częściej. 
Jak wynika z raportu pt. „Czego boją się młodzi Polacy?”, rodacy w wieku 18-35 lat obecnie najbardziej obawiają się braku pieniędzy, wzrostu kosztów życia oraz utraty pracy.
Decyzja o zaaranżowaniu pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie. Każdy rodzic chce stworzyć przestrzeń, która będzie bezpieczna, funkcjonalna i jednocześnie pełna uroku.
Rozwód jest jednym z najbardziej stresujących sytuacji życiowych, z którym można się zmierzyć. Oprócz emocjonalnych wyzwań, proces ten wiąże się również z szeregiem wymagań formalnych i finansowych, które mogą stanowić dodatkowe obciążenie dla osób już i tak znajdujących się w trudnym położeniu. ...
Organizacja imprezy rodzinnej to nie lada wyzwanie. Wymaga wielu przygotowań, przemyśleń i koordynacji, szczególnie gdy decydujemy się na organizację takiej uroczystości poza domem, na przykład w hotelu. Jednak z odpowiednimi narzędziami i strategią, proces ten może stać się znacznie prostszy i b...
Zabawki Montessori to narzędzia edukacyjne, które wywodzą się z pedagogiki Marii Montessori. Są one starannie zaprojektowane, aby wspierać wszechstronny rozwój dzieci.