fbpx

Rejs jachtem po Karaibach? Teraz to możliwe!

Masz ochotę spędzić urlop na Karaibach, ale nie umiesz wybrać jednej wyspy? Lubisz pływać i najlepiej czujesz się na łodzi? Pomyśl jak połączyć jedno z drugim.

Wyczarteruj jacht

Nawet jeśli wydaje ci się, że nie lubisz pływać, na pewno pokochasz żeglowanie po wodach Morza Karaibskiego. Tym bardziej że nie jesteś skazany na przeciętną łajbę. Możesz wynająć jacht żaglowy, motorowy, tradycyjną łódź, luksusową łódź motorową, gulet, lub katamaran. Zbierz ekipę i wybierzcie się w podróż życia. Określ, ile osób popłynie w rejs, ile kabin w związku z tym potrzebujecie, jak długi jacht wam się marzy, jakie ma być wyposażenie dodatkowe i czy potrzebujecie skippera. Tak, nawet jeśli nie umiesz sterować łodzią, nie jest to przeszkodą. Wystarczy, że wynajmiesz łódź ze skipperem, a problem obsługi jachtu masz z głowy. Od tej pory jesteś gościem na luksusowych wakacjach. Sprawdź ofertę czarter jachtów Karaiby.

Karaiby – wyspy marzeń

Trudno wybrać tę jedyną, najpiękniejszą i najciekawszą. Każda ma coś ciekawego do zaoferowania. Kuba to wyspa pełna historii, wspomnień i pamiątek po epoce, która dawno minęła. W starej Hawanie czas zatrzymał się w latach pięćdziesiątych. Dominikana najczęściej wybierana jest przez nowożeńców. Faktycznie trudno o drugie równie romantyczne miejsce. Gwadelupa to zespół wysp z pocztówkowymi plażami. Jeśli marzą nam się rozbijane przez tubylców kokosy, drinki z palemką i hamaki pod palmami, to Gwadelupa jest najlepszym wyborem. Martynika to wulkaniczna wyspa odkryta przez Krzysztofa Kolumba. Zachwyca nie tylko przepięknymi plażami, ale także bujną, tropikalną roślinnością równikową. Idealne miejsce na to, by dobić do brzegu i odpocząć.

Ile to kosztuje?

Jeśli zdecydujesz się na samotny rejs, cena może trochę szokować. Jednak jeśli zaprosisz rodzinę i przyjaciół, cena czarteru rozłoży się i będzie znacznie niższa niż koszt wynajęcia hotelu lub choćby pensjonatu. Nieduży jacht wyczarterujesz już za 2000 €. To zaledwie 200 € na osobę. Nawet jeśli doliczysz koszty przelotu na Karaiby i wyżywienia na jachcie, nadal zapłacisz mniej niż za tydzień w luksusowym hotelu. Za to zobaczysz na pewno więcej. Musisz być też przygotowany na zwrotną kaucję, którą otrzymasz z powrotem po zakończeniu rejsu. Będzie to kilka tysięcy Euro.

Większe i bardziej luksusowe jachty są oczywiście droższe, ale przy rozłożeniu kosztów na wiele osób, taka wyprawa na pewno jest w zasięgu twojej ręki.