fbpx

Szybka wycieczka do Berlina z Obornik. Co warto zobaczyć w stolicy Niemiec?

Wystarczy wsiąść w samochód i ruszyć w drogę, aby z Oborników w ciągu zaledwie 3,5 godziny dostać się do Berlina. Do stolicy Niemiec warto się wybrać choćby na krótką wycieczkę – to ogromna metropolia, która ma wiele do zaoferowania. Oto kilka interesujących miejsc do zobaczenia w mieście.

Wyspa Muzeów

Wśród największych atrakcji Berlina należy wymienić Wyspę Muzeów – jedyny w swoim rodzaju obszar, w obrębie którego zlokalizowanych jest kilka popularnych i doskonale zaopatrzonych muzeów. Znajdujący się w samym centrum miasta nad Sprewą teren tworzy wyjątkowy kompleks zabytkowych budynków, które warto zwiedzić zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Organizowane są tu także wycieczki grupowe z Oborników – jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, możesz wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji, co pozwoli Ci na odwołanie wyjazdu bez konieczności opłacania go.

Katedra

Zlokalizowana w pobliży Wyspy Muzeów ogromna katedra berlińska zapiera dech w piersiach. Jej monumentalność idzie w parze z kunsztem wykonania – w konstrukcji widać wiele inspiracji renesansowych i barokowych. Półokrągłe kopuły, strzeliste wieżyczki i liczne elementy ozdobne są tylko niektórymi wyróżnikami tej niepowtarzalnej budowli.

Plac Żandarmerii

Gendarmenmarkt przez wiele osób nazywany jest najpiękniejszym placem w Europie. Trudno się z tym nie zgodzić, gdy spogląda się na jego wyjątkową architekturę i znajdujące się w jego obrębie zabytkowe budynki otoczone licznymi restauracjami i barami. Życie tętni tu przez cały rok.

Brama Brandenburska

Czy jest coś bardziej rozpoznawalnego i lepiej kojarzonego z Berlinem niż Brama Brandenburska? To symbol nie tylko stolicy, ale i całych Niemiec, który każdego dnia gromadzi tysiące turystów.

Reichstag

Wielkie wrażenie robi również siedziba niemieckiego parlamentu, potocznie zwana Reichstagiem. Już sam jej wygląd zewnętrzny jest wręcz powalający, jednak warto zajrzeć też do środka, szczególnie że wejście jest darmowe, choć wymaga uprzedniej rejestracji.

Pałac Charlottenburg

Berlin pełen jest różnego rodzaju zabytków architektonicznych – kolejny, który warto odwiedzić, to Pałac Charlottenburg. Powstały w XVII wieku obiekt zachwyca rozmachem i kunsztownym wykończeniem. Polecamy również pospacerować po otaczających go ogrodach, które robią równie duże wrażenie.

Plac Poczdamski

Berlin to nie tylko wielowiekowe zabytki – w stolicy Niemiec można podziwiać też nowoczesną architekturę, czego najlepszym przykładem jest Plac Poczdamski z charakterystycznymi, strzelistymi wieżowcami ze szkła. Znajduje się tu m.in. główna siedziba europejska firmy Sony oraz Muzeum Filmu.

ZOO

Tym razem propozycja dla miłośników zwierząt oraz rodzin z dziećmi. Berliński ogród zoologiczny słynie tego, że należy do najlepiej wyposażonych na całym świecie – zalicza się go do obiektów, w których żyje najwięcej gatunków. Można spędzić tu cały dzień, a i tak zostanie jeszcze wiele do zobaczenia.

Park Tiergarten

Gdzie odpocząć, pospacerować i zrelaksować się na łonie przyrody? To możliwe w samym centrum Berlina, gdzie znajduje się ogromny park Tiergarten. Znajdziesz w nim mnóstwo ścieżek pieszych i rowerowych, stawów, kwietników, łąk, trawiastych pól, rzeźb i statuetek.

Ogrody Świata

Kolejny naturalny azyl dla miłośników przyrody to kompleks Ogrody Świata, w którym przygotowano wiele ogrodów odwzorowujących różne style – m.in. chiński, japoński, angielski, francuski, włoski czy marokański. To punkt obowiązkowy dla miłośników botaniki.

Niezależnie od tego, jak i gdzie zamierzasz spędzić czas w Berlinie, zalecamy wykupienie ubezpieczenia turystycznego, w którego znalezieniu pomoże Ci porównywarka https://www.polisaturystyczna.pl/.