fbpx

Ogród moje królestwo

Jak zbudować wędzarnie ogrodową?

Każdy, kto choć raz jadł mięso z domowej wędzarni, będzie chciał posiadać coś takiego u siebie w ogrodzie. Jakość i przede wszystkim smak tak przygotowanego mięsa jest nieporównywalnie lepszy niż tego kupowanego w sklepie. Dlatego też nawet pomimo stosunkowo dużych kosztów budowy i skomplikowanego procesu wyboru konkretnego modelu, warto zainteresować się tym właśnie zagadnieniem.

Dlaczego warto?

Wędzarnie ogrodowe to przede wszystkim źródło bardzo dobrej jakości pożywienia, zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i samego smaku. Wędzarnia ogrodowa jest przy tym niezwykle uniwersalna. Z powodzeniem można w niej przygotowywać zarówno różnego rodzaju mięsa, jak i ryby, a nawet sery. Możliwe jest to dzięki bardzo szerokiemu zakresowi temperatur, w których można przeprowadzać wędzenie. Możliwe jest to zarówno od bardzo niskich jak na te warunki 20 stopni, po nawet skrajne 90 stopni Celsjusza.
Pokarmy pochodzące z domowej wędzarni będą smaczne, ale też i bardzo zdrowe. Proces wędzenia usuwa z produktów mięsnych i nie tylko, wszystkie bakterie i grzyby. Jest to również metoda na wytopienie całego tłuszczu z danego mięsa, co powoduje, że tak przygotowane jest doskonałą propozycją dla osób, które aktualne przebywają na diecie.

Jeśli szukasz wędzarni ogrodowych, zajrzyj na stronę: grillpal.pl/kategoria-produktu/wedzarnie/

Jak wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka modeli wędzarni, które przed zakupem trzeba poznać i odpowiednio dopasować do swoich potrzeb. Wśród najpopularniejszych modeli wymienić trzeba:

- wędzarnię elektryczną — dzięki elektrycznej instalacji są bardzo łatwe w obsłudze, a przez to niezwykle wygodne

- wędzarnię murowaną — ogromną zaletą tego typu wędzarni jest bardzo estetyczny i ładny wygląd. Wadą jest z pewnością bardzo duża waga i trudność w samodzielnym zmontowaniu

- wędzarnię blaszaną — lekka, prosta w budowie, a przy tym stosunkowo tania wędzarnia. Znakomita propozycja dla osoby początkującej

- wędzarnię drewnianą — zdecydowanie najlepszy model wędzarni. Nie tylko wygląda bardzo ładnie, ale przy tym produkuje najlepszej klasy pożywienie. Wadą jest stosunkowo mała odporność i szybkie zużywania się.