Dobrze przygotuj mieszkanie do sprzedaży, a Twoja oferta wzbudzi zainteresowanie

Nabywanie bądź zbywanie nieruchomości w dla większości z nas wyjątkowo rzadkie sytuacje. Jeśli już podejmujemy decyzję o tym, że chcemy się pozbyć należącego lokalu, ważne jest, by dokonana transakcja w pełni nas zadowalała. Oznacza to konieczność dołożenia wszelkich starań, aby aby nasza oferta była interesująca dla jak najszerszego grona potencjalnych odbiorców.

Zanim zrobisz zdjęcia i przyjmiesz potencjalnych nabywców

Istnieją takie cechy danego lokalu, na które nie mamy żadnego wpływu, a potencjalny zainteresowany jego nabyciem może je zweryfikować bez żadnego trudu. Wielkie znaczenie ma tutaj jego lokalizacja, a także najbliższe otoczenie. Nie jesteśmy w stanie także zmienić jego powierzchni. Możemy jednak sprawić, że będzie to przestrzeń, która od razu będzie wyglądała korzystnie dla bardzo wielu potencjalnych zainteresowanych o różnych potrzebach i upodobaniach.

Dziś, gdy szczególnie łatwe jest zamieszczanie i przesyłanie obrazów, odgrywają one ogromną rolę. Kupując lub sprzedając cokolwiek szeroko korzystamy dziś z dużych portali zapewniających nam szeroki zasięg, w których zamieszczać można darmowe ogłoszenia, takich jak np. okeno.pl. Zastanówmy się co w największym stopniu kieruje nami, gdy decydujemy się zajrzeć w któreś z pojawiających się na liście ogłoszeń. Analiza obrazu, którą przy tym dokonujemy, odbywa się mimowolnie, pojawiające się zainteresowanie danym produktem często ma charakter impulsywny. Widok, który ukazuje się naszym oczom ma, co oczywiste, znaczenie także potem, gdy przyglądamy mu się bardziej wnikliwie. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o konieczności przygotowania wnętrza do prezentacji potencjalnym nabywcom. Nie chodzi jednak wyłącznie o jego posprzątanie.

Wnętrze, w którym ma każdy ma móc się łatwo odnaleźć

Każdy lokal zamieszkiwany dłuższy czas przez te same osoby nabiera określonych cech będących rezultatem dostosowywania go do upodobań i potrzeb konkretnych użytkowników. Może to stanowić istotną przeszkodę w ukazaniu innym, rzucającym na zdjęcia nie zawsze wnikliwe spojrzenia, pełni jego zalet. To, że jest idealnie czysto, a wystrój to doskonały rezultat przygotowanego ze smakiem projektu, oczywiście ma duże znaczenie, jednak to nadal nie wszystko. Być może część wyposażenia i elementów dekoracyjnych trzeba będzie wynieść? Istotnymi celami są tutaj bowiem depersonalizacja i neutralizacja – dzięki temu każdemu będzie dużo łatwiej wyobrazić sobie, w jaki sposób sam zaadaptuje przedstawione mu wnętrze. Ważne jest także jego rozjaśnienie i sprawienie wrażenia większej przestrzeni – ciemne i ciasne zawsze odstraszają. Są to główne cele i czynności, jakie składają się na tzw. home staging, który zdobywa u nas coraz większą popularność, po tym jak na Zachodzie dowiódł swojej skuteczności w skróceniu czasu sprzedaży i podniesieniu cen. Jego zasady są proste, więc zrozumiawszy je, można korzystać z nich samemu, choć w razie potrzeby wyręczą nas fachowcy.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież