fbpx

Czy rolety zewnętrzne zabezpieczą okna przed stratami ciepła?

Każdej zimy macie duży problem, ponieważ płacicie bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie? Druga strona medalu jest taka, że aż tak dużych mrozów na dworze nie ma?

Z czego może zatem wynikać taka sytuacja? Często powodem są nie do końca szczelne okna, przez które przenika ciepło na zewnątrz. Straty są liczone nawet w kilkudziesięciu procentach! Co zrobić, aby poradzić sobie zatem z tą sytuacją?

Jakie są przyczyny strat ciepła?

Powodów jest co najmniej kilka. Trzeba podkreślić, że duży procent wszystkich strat odnosi się do utraty energii przez okna. Warto również zwrócić uwagę na straty przez ściany zewnętrzne, dach czy ciepło przenikające na zewnątrz od gruntu. W dzisiejszym wpisie zajmujemy się przede wszystkim stratami ciepła przez okna. Jak uporać się z tym kłopotem? W tym aspekcie największą rolę odgrywają nieszczelne produkty z tej kategorii, co powoduje potem wysokie rachunki za ogrzewanie. Nie można nie zapomnieć także o nieprawidłowym montażu. Nic więc dziwnego, że najlepiej powierzyć wykonanie tej czynności fachowcom, którzy bardzo dobrze znają się na realizowaniu takich czynności. Dzięki temu można liczyć na to, że straty będą zdecydowanie mniejsze, co odbije się pozytywnie na stanie naszego portfela. Należy zwrócić uwagę również na źle dobraną stolarkę okienną. Warto zatem zastanowić się, które elementy kupić do konkretnego domu, mieszkania, pomieszczenia biurowego jak itp. Pomoże to zatrzymać energię w domu, a także poprawić komfort cieplny w każdym pomieszczeniu.

Dlaczego warto stosować rolety?

Oczywiście, dokładnie dobrane okna od fachowego producenta to klucz do sukcesu. Trzeba również wziąć pod uwagę odpowiedni i precyzyjny montaż. Można jeszcze zastosować w tym aspekcie rolety zewnętrzne. Statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków decyduje się na takie właśnie rozwiązanie, aczkolwiek nie jest to przypadkowe. Elementy z tej kategorii zatrzymują bowiem energię w domu, mieszkaniu itp. i sprawiają, że koszty zagrzewanie są zdecydowanie mniejsze niż miało to miejsce we wcześniejszym okresie. Badanie podkreślają, że ten sposób jest naprawdę bardzo skuteczny. Odpowiednia konstrukcja sprawia, że takie produkty stanowią bardzo dobry izolator. To jednak nie wszystko. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że rolety zewnętrzne przydają się nie tylko w okresie jesiennym czy zimowym. Są funkcjonalne tak naprawdę przez cały rok. Wszystko dlatego, że w lecie chronią na przykład przed promieniami słonecznymi oraz zbyt mocny nagrzewaniem się pomieszczeń.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami z SURMA - Systemy osłon